Nezabudnite sa chrániť pri manuálnej práci

Ochranné okuliare by mali byť pre vás samozrejmosťou, a to aj v prípade, že nepracujete ako zvárač alebo chemik. Aj keď idete pokosiť trávnik, natrieť starý plot alebo postaviť drevený domček pre deti, vaše oči sú neustále v ohrození! Každá takáto činnosť ich môže trvalo poškodiť – mechanicky alebo vplyvom chemikálií, ktoré pri práci využívate. V súčasnej dobe si však máte z čoho vyberať a je len na vás, ktoré ochranné okuliare a ochranné štíty si vyberiete.

Ochranné okuliare pre domácich kutilov

Ak patríte medzi domácich „kutilov“, nemali by ste podceňovať ochranu pri práci. Či už niečo budete zvárať alebo píliť, váš zrak musíte bezpodmienečne chrániť. Položte si ruku na srdce a úprimne si odpovedzte, či si svoje oči skutočne chránite. Väčšina ľudí to nerobí, a tým sa zbytočne vystavujú nebezpečenstvu, ktoré síce nemusí byť vždy vážne, ale na druhej strane môže  byť osudné. Ochranné okuliare sú však vyrobené zo silnej umelej hmoty a na tvári držia perfektne, keďže ich tvar je dokonale prispôsobiteľný. Držia pomocou úchytky, ktorá obopína hlavu. Veľa krát pokrývajú priestor pred vašimi očami, ale i z oboch strán. Výhodou je, že chránia váš zrak pred škodlivými chemikáliami, ale i rôznymi drobnými nečistotami, ktoré sa pri manuálnej práci môžu vyskytnúť.

Ochranné štíty pre robotníkov

Okrem by ste sa mali chrániť aj ochranným štítom, ktorý je vyrobený z tenšieho plastu a pokrýva priestor pred vašou tvárou. Tento typ ochrany je určený najmä pre ľudí, ktorí pracujú v stavebníctve a tým pádom sú neustále v ohrození. Ochranné štíty chránia totiž celú tvár, no mali by ste mať pod nimi aj ochranné okuliare, ktoré zase chránia len váš zrak.  Treba si preto uvedomiť, že chrániť si svoje oči je veľmi dôležité a hlavne sa tomu netreba brániť.

Welder in red overalls isolated on white

Welder in red overalls isolated on white

Ochranné pracovné pomôcky by mali byť súčasťou každého, kto sa venuje manuálnej práci. Ochranné kukly slúžia ako prevencia voči vyžarovaniu počas zvárania. Pri výbere tej správnej zváračskej kukly treba dbať na kvalitu a vybrať si práve tu, ktorá bude najspoľahlivejšia. Kukly chránia vašu tvár, zrak, ale i krk. Je to teda ďalšia z ochranných pomôcok, ktorá je pre vašu manuálnu prácu nevyhnutná.

Chránime to najcennejšie čo máte Bormis.sk - ochranné pracovné pomôcky od profesionálov

Náš sortiment tvoria: rukavice, pracovné odevy, pracovná obuv, okuliare, štíty, ochrana sluchu, ochranné prilby, bezpečnostné postroje, filtračné polomasky, respirátory proti prachu, odevy do vysokých teplôt a iné doplnky a príslušenstvo z produktov ochranných pracovných pomôcok (OPP). Medzi našimi produktami nájdete výrobky značiek: 3M, Peltor, Deltaplus,Červa, Ansell, Vibram, CXS, WAITOMO, Lanex, Protekt, JSP, E.A.R., Uvex, Elstrote, Heckel, Adamant, Bennon.
Nakúpiť môžete: Predajňa BORMIS Krajinská 2/A, 900 21 Svätý Jur, v internetovom obchode www.bormis.sk, alebo zavolajte na tel. číslo 0948355340 a dohodnite si návštevu obchodného zástupcu

 

FOTO: Monkey Business + Elnur / Dollar Photo Club