Ako si zariadiť spálňu štýlovo a útulne? Inšpirujte sa!

Ako si zariadiť spálňu štýlovo a útulne? Inšpirujte sa!

Chcete mať svoju spálňu útulnú, ale zároveň dizajnovo estetickú? V tom prípade vám prinášame praktické rady, ako si ju zariadiť čo najviac efektívne. Neváhajte sa nimi pri zariaďovaní svojej spálne inšpirovať.

Spálňa. Miestnosť, ktorá slúži predovšetkým na odpočinok. Ako by mala vyzerať a ako ju zariadiť prakticky tak, aby sme ju neobrali o veľa priestoru? Na to všetko sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Vstavané skrine sú ideálnym riešením

Vstavané skrine sa čoraz častejšie stavajú trendy prvkom do každej domácnosti. Dokážu totiž ušetriť veľa miesta v spálni, sú praktické a dajú sa v nich organizovať veci veľmi ľahko. Obsahujú totiž viacero šuplíkov a skriniek, do ktorých si môžete uložiť veci podľa vlastných preferencií. Okrem iného, vstavané skrine sa dnes dajú kúpiť v rôznych materiáloch.

Zamerajte sa preto na tie kvalitnejšie. Neskôr sa to odzrkadlí na ich dlhej životnosti a väčšej odolnosti. Neváhajte si vybrať aj vhodný dizajn do vašej spálne. Trendy síce ostávajú vstavané skrine v neutrálnych farbách, ale určite môžete zaexperimentovať aj niečím pestrejším.

Kvety do spálne: áno alebo nie?

Kvetiny v spálni dokážu vytvoriť ešte útulnejšiu atmosféru. Sú však do spálne skutočne vhodné? Áno, sú, avšak aj počet kvetín v spálni má svoje hranice. Ideálne sú také, ktoré sú nenáročné na údržbu a ktoré vám spálňu skrášlia. Do menších spální sa zase odporúča dať menej kvetov.

Kvalitné osvetlenie

Ak si chcete v spálni vytvoriť príjemnú atmosféru, nemalo by vám chýbať kvalitné osvetlenie. Ideálne je také, ktoré sa používa na strop. Skvelým riešením je však aj nočný stolík, na ktorý sa položí malá lampa. Tú si vždy môžete rozsvietiť vo večerných hodinách, keď si budete čítať knihu alebo len tak, odpočívať. Moderné je LED osvetlenie, ktoré vám, okrem iného, ušetrí aj na energiách.