Predsieň s chodbou sú tým prvým, čo každý uvidí, keď vstúpi do vášho domova. A aj napriek tomu, že sú malé, plnia množstvo funkcií od odkladania kabátov a topánok, až po miesto na obúvanie alebo ukladanie kľúčov a drobností. Vytvorte si predsieň, ktorá zanechá dobrý prvý dojem.
Zariaďovaniu predsiene venujte zvýšenú pozornosť a dbajte na to, aby v nej bol poriadok. Aj keď sa to môže zdať ako nadľudská úloha, vhodne vybrané kúsky nábytku vám s tým pomôžu. Nielen predsieňové zostavy, ale aj taburetky či stoličky. Ako zariadiť predsieň?
1. Využite priestor na maximum
Aj z malého priestoru môže byť dokonalá predsieň. Nutnosťou je botník a vešiak na zvršky. Do botníka by ste mali ideálne dať všetky topánky, ktoré aktuálne nosíte. Háčky a vešiaky by zase mali stačiť na povesenie búnd a kabátov a nechať voľné miesto aj pre zvršky návštevníkov. Udržať poriadok vám pomôže zatváracia skriňa, do ktorej upracete všetko od kabátov až po dáždniky a drobnosti.
Využite priestor naplno. Napríklad, ak máte vysoké stropy, môžete znížiť podhľady a vybudovať tak ďalší úložný priestor. Ale aj pri bežne vysokých stropoch môžete siahnuť po úzkych skrinkách, kam pohodlne uložíte sezónne veci. Najlepšie je nechať si nábytok vyrobiť na mieru, tak máte istotu, že naozaj využijete priestor plnohodnotne.
2. Nezabúdajte na lavičku, stoličku alebo taburet
Stolička či taburetka sú skvelými pomocníkmi pri obúvaní. Ak zvolíte lavicu, získate s ňou aj ďalší úložný priestor alebo napríklad botník. Najmä starší ľudia ocenia, keď si majú kam pohodlne sadnúť a obuť sa, preto myslite aj na tento faktor.
3. Nebojte sa drobných pomocníkov
Predsieni dodáte šmrnc a praktickosť napríklad aj s multifunkčnou tabuľou, kam si jednoducho môžete spísať nákup, na čo nezabudnúť pri odchode z domu, alebo na nej mať len citát pre pohodový deň. Navyše na ňu môžete pripnúť poštu, časopisy alebo letáky. Okrem toho sa hodia aj vertikálne vrecká na stenu, ktoré využijete na uschovanie rukavíc, čapíc, šálov a iné drobné predmety. No a nakoniec nie je nikdy dosť ani malých košíkov, misiek a nádob napríklad na kľúče, vreckovky, náhradné kľúče a iné veci. Hlavné je, by sa veci nepovaľovali všade po byte, ale mali svoje miesto, kde ich vždy nájdete.