Plánujete si zaobstarať 4-nohého priateľa? Na toto nezabudnite

Plánujete si zaobstarať 4-nohého priateľa? Na toto nezabudnite

Príchod nového člena do rodiny je vždy veľká radosť. No zároveň to znamená väčšie výdavky a väčšia starostlivosť s tým spojená. Hlavne ak ide o dieťa alebo práve domáce zvieratko. Kŕmenie, venčenie, návšteva veterinára a podobne. Spoločne sa pozrime na to, čo musíte mať, keď si chcete zaobstarať najlepšieho priateľa človeka - psa.

Nie je jedlo, ako jedlo

Najesť sa zo zdravého jedla za 15€ alebo vo fastfoode za 10€? Zdravšia strava je vždy o niečo drahšia, než to nezdravé. Rovnako sa to týka aj krmiva pre psov. Lacné granule často neobsahujú všetky potrebné hodnoty, ktoré psík potrebuje. Jeho telo tak nedostane, čo je potrebné a výsledky si môžete všimnúť na jeho tele. Či už je to zhoršenou srsťou, slabými kosťami, horším zrakom a podobne. Kvalitné krmivo pre psov je tak múdra investícia.

Rátajte s daňou

Na Slovensku sa platí daň na dennom poriadku. V potravinách, za smetie, za nehnuteľnosť, za psa a iné. Koľko sa taká daň za 4-nohého miláčika platí? Záleží od lokality, v ktorej ho vlastníte a či je to rodinný dom, byt alebo ste podnikateľ. Najväčšiu daň platia podnikatelia v Bratislave-Staré mesto. Daň sa tak vyšplhá na 400€. Najlepšie sú na tom vlastníci rodinných domov. V Žiline je daň za psa len 5€, v Bratislave 50€. Pri bytoch sú ceny jemne vyššie.

Špičková starostlivosť a

Vlastniť hocijaké domáce zvieratko znamená, že sa o neho treba aj starať. Častokrát to znamená, že musíte navštíviť veterinára. Hlavne ak vidíte, že niečo nie je v poriadku. Nasledujú už len menej podstatné drobnosti, ako misky na jedlo a vodu, hračky, búdu a podobne. Hlavne mu zaobstarajte množstvo lásky a nezabudnite na venčenie. Ak bývate v byte, venčiť by ste ho mali 3-krát za deň.

Ráno, na obed a večer. Ak bývate v dome s veľkou záhradou, kde sa môže naplno vyblázniť, stačí ho vziať raz denne na dlhšiu prechádzku. V prípade, že bývate v meste, nakúpte si aj sáčky na psie výkaly. Vo voľnej prírode ich zbierať nemusíte, ale v meste áno. Nezabudnite ani na to, že od 1. januára 2022 pes nesmie byť priviazaný na reťazi. Len na krátku dobu, aj to len keď čistíte jeho chovné priestory, kŕmite ho či ošetrujete.