Čistenie fasád a 3 zaujímavosti, ktoré vás prekvapia

Čistenie fasád a 3 zaujímavosti, ktoré vás prekvapia

Čo má čistenie fasád spoločné s vašim zdravím? Ako vám môže znečistená fasáda privodiť astmu, alergie či problémy s imunitou? Prečo by ste mali svoju fasádu vyčistiť ešte predtým, než dáte nehnuteľnosť do predaja? A ako môže čistá fasáda ovplyvniť chod vášho biznisu? To všetko sú nezvyčajné otázky, na ktoré vám prinesieme zaujímavé odpovede v tomto článku.

Znečistená fasáda a zdravotné problémy? Ako to spolu súvisí?

Fasáda je ideálnym miestom pre vznik rias a plesní, o ktorých je známe, že negatívne ovplyvňujú zdravie človeka.

Ak majitelia rodinných domov uvidia na svojej fasáde pleseň či riasy, väčšina z nich si to ihneď spája so stavebnými chybami. Stavebné chyby sú však príčinou tohto problému iba vo veľmi výnimočných prípadoch. Naopak, najčastejšou príčinou je to úplne najbežnejšie znečistenie fasády. Prach, smog, vtáčí trus a ďalšie nečistoty sa roky na fasáde hromadia a vytvoria tak vrstvu, ktorá spomaľuje schnutie fasády (napríklad po dažďoch) a udržiava v nej vlhkosť. Nuž a keď sa vlhkosť spojí s chladom, nedostatkom slnečného svetla a ďalšími faktormi, vzniká ideálne miesto pre tvorbu rias a plesní.

Riasy a plesne môžu potom u ľudí, ale dokonca aj u domácich miláčikov, spôsobovať tie najrôznejšie zdravotné problémy. Od respiračných a kožných ochorení, cez alergie, až po intoxikáciu organizmu. Samozrejme, tými najohrozenejšími skupinami sú v tomto prípade ľudia s oslabenou imunitou, deti a seniori.

Čistenie fasád vám môže pomôcť s predajom nehnuteľnosti

Realitný trh je momentálne mimoriadne priaznivý pre všetkých, ktorí plánujú predávať svoju nehnuteľnosť. Dopyt po realitách je vyšší než ich ponuka, a tak hodnoty nehnuteľností stúpajú, rovnako ako sa zvyšuje rýchlosť ich predaja.

Ak teda chcete predať svoju nehnuteľnosť, pravdepodobne je pre vás dôležité, aby mala čo najvyššiu predajnú cenu a aby sa predala za čo najkratší čas. V tomto smere vám čistenie fasád môže veľmi pomôcť.

Dom, ktorý už na fotografiách pôsobí zanedbane a znečistene získa oveľa menej záujemcov o osobnú obhliadku, než upravený a čistý dom. A aj keď fotky môžu niekedy klamať, akonáhle prídu záujemcovia k vám na obhliadku, prvé, čo uvidia, je práve fasáda vašej nehnuteľnosti. Tu vzniká ten dôležitý prvý dojem, ktorý ak je negatívny, nezachráni to už ani dokonalý, moderný a vyupratovaný interiér. Zabezpečte si preto čistenie fasád ešte predtým, než svoj dom dáte do predaja.

Lepší biznis vďaka čistej fasáde? Ako je to možné?

Veľmi podobné ako pri predaji nehnuteľnosti je to aj pri biznise.

Predstavte si, že ste v neznámom meste a chcete sa ísť najesť do dobrej reštaurácie. Reštaurácií vidíte hneď niekoľko, avšak niektoré z nich už na prvý pohľad pôsobia znečistene a vy hneď podvedome uvažujete nad tým, že ak sa niekto nestará o vzhľad svojho podniku, ako sa potom stará o čistotu interiéru, kvalitu jedál či profesionalitu personálu? Ak si teda máte vybrať, predpokladáme, že si vyberiete reštauráciu s čistým a upraveným exteriérom. A to platí aj pre ďalšie podniky – kaviarne, bary, hotely či penzióny a samozrejme aj pre kancelárske budovy, banky, atď.

Čistenie fasád môže byť v tomto prípade jednou z ciest, ako k sebe prilákať viac nových zákazníkov, urobiť dobrý dojem na klientov a zvýšiť tržby.

Máte záujem o profesionálne čistenie fasád?
Zistite viac na www.cistime-fasady.sk

 

 

Zdroj: Brian Kairuz | UNSPLASH.COM