Viete, prečo sú doplnky stravy v tehotenstve tak dôležité?

Tehotenstvo je obdobím, kedy majú ženy niekoľkonásobne ťažší život, ako bežne. Na to, aby ste tehotenstvo zvládli čo najlepšie a hlavne zdravá, potrebujete dopĺňať potrebné látky. A práve na to sú tu doplnky stravy!

Na tehotenstvo sa dá pozerať dvoma spôsobmi. Keď sa v ňom aktuálne nachádzate, určite ste šťastná, že vo vašej maternici sa práve vyvíja váš potomok. Zároveň ale prechádzate mimoriadne náročným obdobím, privyknúť si na nový štýl života, ktorý je počas tehotenstva prakticky nevyhnutný, je skutočne ťažké. Nejde len o to, že nosíte niekoľko kíl navyše, nemôžete vykonávať všetky pohybové aktivity a robiť veci, ktoré ste robila doteraz. Snáď najväčším problémom môže byť výživa v tehotenstve, kedy máte možnosti veľmi limitované. Vyhýbať by ste sa mali kyslým jedlám a nápojom, konzumovať by ste nemali jedlá, ktoré nadúvajú alebo sú náročné na trávenie a odpustiť by ste si mali aj chuťovo výrazné jedlá ako napríklad cesnak alebo čili. Zákazov v oblasti výživy je rozhodne viac, znamená to však len jedno – vďaka nim nemôžete prijímať všetky potrebné látky, ktoré sú na bezproblémové tehotenstvo, dojčenie, ale aj vaše zdravie tak veľmi dôležité. Ako ich teda dopĺňať?

Všetko v jednom

Skladať si jedálniček, ktorý nebude obsahovať žiadne zakázané potraviny ale zároveň bude obsahovať všetky potrebné látky, je mimoriadne náročné, ba až nemožné. Preto je tu jednoduchšie riešenie – doplnky stravy pre tehotné, napríklad MamaDHA. Prípravok MamaDHA obsahuje všetky najdôležitejšie látky pre zdravé tehotenstvo. Jeho základom je DHA – kyselina z omega3, okrem nej obsahuje aj ďalšie zložky – jód, horčík, vitamín D a podstatnou zložkou je aj kyselina listová. MamaDHA však neobsahuje vitamín A a železo, ktoré sú v mnohých prípadoch problémové a predpisuje ich priamo gynekológ. Doplnok stravy MamaDHA je tak absolútne bezpečný a vhodný pre každú tehotnú ženu. Vyskúšajte ho aj vy a prežite tehotenstvo v zdraví!