Tipy ako a aký matrac si vybrať

Dobrý spánok je predpokladom úspešného dňa. A alfou a omegou kvalitného spánku je zase kvalitný matrac. Ako si z veľkého množstva vybrať ten správny? Možno sa inšpirujete nasledujúcimi riadkami. Spravte si z výdatného spánku svoje privilégium.

Matrac by vám mal rozmerovo sedieť

Matrac do postele si vyberajte aj podľa jeho rozmerov. Prispôsobte ich spáčovi a nie naopak. Správny matrac by mal byť tak dlhý a široký, aby z neho spiacemu netrčali končatiny alebo, nebodaj, hlava. Bežne používané a dostupné sú napríklad matrace 90x200, ktoré rozmermi pasujú na jednolôžkové postele. Okrem rozmerov sa zamerajte aj na tuhosť matracu. Voľte radšej pevnejšie, vaše telo si na pevnejšom matraci lepšie oddýchne.

Zdravotné matrace na problémy s pohybovým aparátom

Čoraz viac populácie trpí chorobami pohybového aparátu. A čoraz viac ľudí preto siaha po zdravotných matracoch. Nie len zdravotné matrace 140x200, ale všetky matrace z tejto rady sú konštrukčne prispôsobené fyziológii ľudského tela a zabezpečujú mu oporu a vhodné rozloženie váhy. Takýto matrac je vlastne zdravotnou pomôckou a ako taký by mal byť aj patrične otestovaný a certifikovaný.

Antialergénny matrac ako prevencia

K zdravotným matracom by sa do istej miery mohli zaradiť aj tie antialergické. V boji proti roztočom a alergiám účinkujú už do jedného týždňa! Odporúčame najmä matrace so systémom Bio Greenfirst, ktorá ako prvé poskytujú proti roztočom 100% ochranu. Sú výborné na prevenciu aj pre alergikov v rôznych štádiách ochorenia. Na trhu sú k dispozícii aj naozaj veľké matrace tohto typu, napríklad matrace 180x200.

Ktoré sú najpredávanejšie?

Medzi dlhodobo najpredávanejšie čo do rozmerov a materiálu však patria molitanové matrace 160x200, vyrábané z PUR peny, HR studených pien, prípadne visco-elastickej peny. Vďaka použitým materiálom sa vyznačujú dlhou životnosťou, dobrou elasticitou, tvarovou stálosťou a výbornou priedušnosťou. U mnohých z matracov si môžete vybrať tuhšiu alebo mäkšiu stranu, podľa toho aké ležanie máte radšej.

Autorské právo: ginasanders / 123RF Reklamní fotografie