3 tipy na hudobné nástroje pre vášho malého muzikanta

Javí vaše dieťa muzikantský talent? Tak neváhajte a doprajte mu lekcie hry na hudobný nástroj. Lenže na ktorý...Neviete si spolu so svojim dieťaťom vybrať? Viac hláv, viac rozumu. Pozrite sa na vec z nášho uhla pohľadu. Ak vám pomôže v rozhodovaní, budeme len radi.

Gitary – odveký lapač sŕdc

Gitary sú medzi strunovými nástrojmi jasnou jednotkou. Nečudo, muzikantských vzorov, ktoré gitaru ovládajú, je aj v slovenskej popmusic dostatok. Čo už nie je tak viditeľné je dril, ktorý gitarovému majstrovstvu predchádza. Chytiť správny grif istý čas trvá a kým si jemné prsty zvyknú na tvrdé struny a prehadzovanie akordov, možno padne aj nejaká tá slzička. Práve vtedy ale treba malého muzikanta povzbudiť. Okrem akustických klasík sú veľmi zaujímavou voľbou basgitary. Basák možno nebude excelovať niekde pri ohníčku, ale pre svoju kapelu bude pokladom.

Piáno, klavír, akordéon – svätá klávesová trojica

Ak malý hudobník rád brnká po klávesoch, iste ho v ponuke hudobných nástrojov zaujmú moderné piána. Sú prenosnejšie ako klavír a disponujú širokou paletou zvukov, vďaka ktorým si pokojne odohráte aj malý koncert. Vzhľadom na množstvo možností a hudobných variácií nie je cena vo výške pár stoviek eur za základný nástroj vôbec prehnaná. Pravdou je, že naozaj profesionálne vybavenie stojí aj niekoľko tisíc. Výhodou ale je, že ak dieťa zvládne hru napríklad práve na piáno, veľmi rýchlo si osvojí aj základy hry trebárs na akordeón.

Hudobný sluch otestujte na píšťalke

Hudobný talent môže dieťa rozvíjať aj vďaka dychovým nástrojom. A nie len to, píšťaly, flauty a hra na ne zväčšuje vitálnu kapacitu pľúc a učí správnemu dýchaniu. V prípade spomínaných dychových nástrojov je nesporným plusom, že naozaj talentovaní jedinci na nich dokážu zahrať jednoduché party len podľa ucha. Ďalšou výhodou je ich spratnosť a fakt, že v izbe nezaberú takmer nijaké miesto. Tak pre ktorý nástroj sa rozhodnete?