Zdravý spánok na kvalitnom matraci

Veľa ľudí sa každé ráno budí s bolesťami chrbta. Uznajte, tak je ťažké začať akýkoľvek deň, nielen ten, počas ktorého nás čakajú náročné povinnosti. Aby sme si dokonale vychutnali chvíle s rodinou alebo sa ráno budili do práce plní energie, je nutné zaobstarať si matrac, ktorý nám dožičí zdravý  a kvalitný spánok. Zamyslime sa, aké výhody nám prináša latexový matrac.

Výber matraca netreba podceniť

Keď si vyberáme akýkoľvek druh nábytku do našej domácnosti, myslíme okrem dizajnu aj na praktické využitie. Nikto by si nekúpil veľkú skriňu, ktorá by nemala žiadne police alebo vešiaky. Rovnako by sme mali postupovať aj pri výbere vhodného matraca. V tomto prípade nás však nemusí zaujímať jeho výzor, pretože matrace väčšinu svojho „pôsobenia“ strávia prikryté pod plachtou a perinami. Jediné, čo dokáže posúdiť ich kvalitu, je náš pocit, keď si naň ľahneme. Cítime sa na ňom uvoľnene? Nebolí nás po dlhodobom využívaní chrbtica? Našťastie, v dobe, keď sa dá cez internet kúpiť hocičo, sa nám naskytá možnosť zadovážiť si online aj takú vec, ako je práve matrac. Že to je hlúposť, pretože si matrac potrebujete najprv vyskúšať? Nebojte sa, ako spotrebiteľ ste chránený a do istej doby viete matrac pohodlne predajcovi vrátiť. Napr. e-shop www.mojmatrac.sk vám ponúka 30 dňovú lehotu na odskúšanie spolu s odborným poradenstvom pri výbere matracu. Pre zdravý spánok potrebuje byť vaše telo s matracom v dokonalej harmónii. Lenže ktorý matrac vybrať, keď ich je tak nespočetne veľa? Pružinové, penové, latexové, ekologické matrace...

Vyskúšajte latexový matrac

Pena latexových matracov je vyrábaná z kaučuku. Kaučuk je pružná látka získaná zo šťavy niektorých tropických stromov alebo sa vyrába aj umelo. Ak ste sa už dlhšiu dobu kvalitne nevyspali, práve latexový matrac môže tento problém ľahko napraviť. Vďaka vlastnostiam kaučuku sú matrace mäkké a pružné a dokonca vynikajú ortopedickými vlastnosťami, nemeniacimi sa po dlhé roky. Latexové matrace je veľmi vhodné kombinovať s lamelovými roštami. Niektoré latexové matrace obsahujú ovčiu vlnku, vďaka ktorej nám poskytujú potrebné teplo najmä v chladnejších miestnostiach, ako sú nevykúrené priestory či chaty. Poťahy matracov sú, samozrejme, odzipsovateľné, aby bolo možné ich v prípade znečistenia oprať v práčke. Pokiaľ sa rozhodnete pre latexový matrac s obsahom prírodného kokosového vlákna, nezabúdajte, že ho nie je možné použiť na polohovateľné rošty. Ak žijete aktívnym spôsobom života, orientujte pozornosť skôr na tvrdšie druhy matracov (tvrdosť matraca udáva výrobca).   

Kombinované matrace

Niektoré latexové matrace obsahujú kombináciu niekoľkých materiálov, napr. hydrolatex, latex, kokosová doska a pamäťová pena. Vďaka tomu sa dá matrac využiť z oboch strán, pričom každá poskytuje inú kvalitu spánku. Výplne v matracoch zabezpečujú priedušnosť matraca, čím je opäť  zabezpečený náš zdravý spánok. Nemusíme sa báť plesní, alergií ani roztočov.