Starostlivosť o pokožku pri inkontinencii

Inkontinencia predstavuje zdravotný problém, ktorý sa netýka len starších žien. Postihuje tiež ženy v mladšom veku, mužov či dokonca deti. Dochádza k úniku moču zapríčinenému nedostatočným fungovaním zvierača močového mechúra. Pri úniku moču dochádza k špecifickému zaťaženiu pokožky vplyvom zmien hodnôt pH a amoniaku či zvýšenej vlhkosti a teplote. Na základe toho je potrebná špecifická starostlivosť o pokožku.

Nezabúdajte na starostlivosť o pokožku pri inkontinencii

Väčšina ľudí predpokladá, že tento zdravotný problém postihuje len starších ľudí, no inkontinencia sa môže týkať všetkých. Príčin vzniku inkontinencie je mnoho, dokonca môže postihnúť aj mladé ženy po pôrode. Ide o zdravotný problém, ktorý nie je dobré podceňovať a už pri prvých náznakoch úniku moču je potrebné zájsť za odborníkom, ktorý určí, o aký druh inkontinencie ide. Vo všeobecnosti poznáme inkontinenciu dočasnú, teda prechodnú, alebo trvalú. Následne je potrebné zaujať opatrenia a kroky, ktoré by mohli pomôcť s močovými problémami. Medzi tieto opatrenia patrí aj správna starostlivosť o pokožku.

Čistenie a ochrana pokožky pri inkontinencii

TENA ponúka produkty na čistenie pokožky pri inkontinencii, ktoré vytvárajú na pokožke prirodzenú ochrannú vrstvu. Udržujú prirodzené pH pokožky a zabezpečujú jej ochranu a regeneráciu. S ich použitím vzniká pocit čistoty počas celého dňa. Umývacia pena a  umývací krém pre inkontinentných čistia, zvláčňujú pokožku a zanechávajú na nej jemnú ochrannú vrstvu. Zabezpečujú udržanie prirodzeného pH pokožky a odstraňujú baktérie, ktoré spôsobujú zápach. V kategórii produktov na čistenie pokožky nájdete aj praktické vlhčené utierky pre inkontinentných. Ochrana pokožky pri inkontinencii značky TENA zahŕňa ochranný krém a vazelínu. Zinkový krém pre inkontinentných poskytuje antiseptickú ochranu pre citlivú pokožku, upokojuje a regeneruje podráždenú pokožku a jemne sa roztiera na pokožke. Ochranná vazelína predstavuje ochranu pokožky a zároveň prevenciu pred vznikom kožných problémov. Vytvára zosilnenú vodoodpudivú vrstvu, ktorá vytvára bariéru pred poškodzovaním pokožky. Produkty ochrany pokožky pri inkontinencii sú bez parfumácie a konzervačných látok. Všetky produkty pre inkontinentných značky TENA sú dostupné v širokej sieti lekární, predajní zdravotníckych potrieb či výdajní zdravotníckeho materiálu na celom Slovensku.