Vyberte si z moderných sprchových kútov

Ak ste sa rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu kúpeľne, pravdepodobne sa budete rozhodovať medzi vaňou a sprchovacím kútom. U väčších kúpeľní toto rozhodovanie nie je potreba, pretože priestor väčšinou pojme obe riešenia. Ale u panelákových bytov by bol nadľudský výkon zakomponovať do tak malých rozmerov sprchovací kút s vaňou. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aký typ sprchovacieho boxu kúpiť, aby vyhovoval vašim požiadavkám a potrebám.

Súčasný trh ponúka sprchovacie boxy s rôznymi typmi vaničiek. Prvou možnosťou sú klasické sprchové vaničky, ktoré sú najčastejšou voľbou. No namiesto vaničky je možné použiť iba odtokový žľab. V čom sa tieto riešenia líšia?

Vaničky sú moderné a praktické

Aj masážne sprchovacie boxy mávajú vaničky vyrobené z rôznych materiálov. Siahnuť môžete po vaničke z akrylátu, liateho mramoru, keramiky či smaltu. Samozrejme, od materiálu sa odvíja aj cena. Je zrejmé, že takáto vanička z klasického akrylátu bude oveľa lacnejšia ako z luxusného mramoru. Rozhodujúcim parametrom je veľkosť, pričom sprchovacie boxy o veľkosti 80 x 80 cm sú základnou klasikou. Ale nájdu sa aj modely s vaničkou dlhou až 160 cm. Obzerať sa budete na hĺbku vaničky, ktorá býva od 3 cm.

Bezbariérové ​​sprchové kúty

Ak premýšľate aj nad budúcnosťou a obávate sa, že budete mať obmedzenú pohyblivosť, potom radšej investujete do bezbariérového sprchovacieho kúta. Odtokové žľaby sú zasadené do podlahy, a tak sa nemusíte obávať, že by voda vytiekla cez sprchové dvere von.

V tejto oblasti pôsobí spoločnosť WellMall, ktorá sa špecializuje na sprchovacie boxy, a to od tých klasických, až po masážne. Čím viac funkcií budete po sprchovacom kúte požadovať, s tým vyššou obstarávacou cenou počítajte. Väčšina ponúkaných boxov a kútov je skladom, a tak môžete mať nového sprchovacieho pomocníka v kúpeľni už do 3 pracovných dní.