Hmyz proti kvalitnej sieťke nemá šancu

Nielen v letnom období sa stáva, že sa nám do obydlia votrie nejaký ten hmyz. Môže byť okrídlený aj bez krídel, no v každom prípade u nás doma pôsobí ako neželaný bytový doplnok. Pavúčik visiaci v kúte alebo komáre, ktoré útočia vždy, keď máte tie najsladšie sny, vás s kvalitnými sieťkami proti hmyzu viac nerozhodia.

K plastovému oknu patrí sieťka

Pokiaľ ste sa rozhodli vymeniť okná za nové, väčšinou plastové, bolo to určite z praktického aj estetického dôvodu. Staršie druhy okien už nielen stratili pôvodnú farbu, ale sú aj zničené, popraskané, s jazvami, a keby vedeli rozprávať, isto by jojkali od bolesti a únavy. Ich nepekný zjav sa odráža i na kvalite tesnenia. Často nemusíte okno ani otvoriť a už máte vyvetrané, najmä ak vonku fúka silný vietor. Investíciu do nových okien netreba odkladať, pretože vám budú slúžiť dlhé roky a pri správnej starostlivosti vás možno aj prežijú. Keď sa chcete tešiť z toho, ako jednoducho sa s nimi manipuluje a aký príjemný vzduch sála zvonka po ich otvorení, určite pri kúpe okien myslite aj na doplnky v podobe sieťok na okná. Taká malá položka vás už sotva zruinuje, keď ste si dokázali našetriť aj na nové plastové okná. Sieťky proti hmyzu nijako extra neovplyvnia vzhľad okien, pretože ich jednoducho dokážete zladiť. Výrobcovia vám ponúknu vzorkovník farieb, ktoré sa dajú aplikovať na rám sieťok. Niekto ladí sieťku k oknu a iný k parapetnej doske, je to otázka vkusu. Rovnako aj to, koľko sieťok proti hmyzu si na svoje plastové okná zaobstaráte. Ak chcete čo najviac ušetriť, určite vám stačia sieťky len na okná, s ktorými plánujete najčastejšie manipulovať. Nič nie je otravnejšie ako dotieravý bzukot hmyzu vo chvíľach, keď si chcete užívať rodinnú pohodu.

Sieťky na mieru pre každé okno

Všetko v oblasti výroby okien funguje na pricípe presného merania. Inak to nie je ani pri výrobe sieťok na okná. Vyberajte si takých predajcov, ktorí vám dokážu zabezpečiť sieťku na okno nielen v požadovanej farbe a s vhodnými rozmermi, ale taktiež takú sieťku, ktorá si poradí aj s kolíziami. Najčastejšie sa stretávame s prípadmi, keď môže sieťka proti hmyzu obmedzovať v používaní roliet alebo jej správnemu nasadeniu bráni napríklad zábradlie. Podobných prípadov je dosť, a preto nenechajte nič na náhodu a informujte sa pri kúpe okien aj o tom, ako veľmi vám v predajni vedia vyjsť v ústrety, čo sa týka sieťok na mieru. Sieťka proti hmyzu totiž nemá byť na mieru, len čo sa týka veľkosti okna a farebného ladenia, ale aj čo sa týka okolitých predmetov a jej prípadných stretov s nimi. Užívajte si príjemný vzduch sálajúci zvonka aj pri rozsvietených svetlách, sieťky proti hmyzu vás ochránia pred dotieravými návštevami.