Sny ako zdroj informácií o zdraví

Vedeli ste, že sny o človeku veľa napovedia? Keďže pochádzajú z nášho podvedomia, môžu upozorniť na rôzne obavy, myšlienky, dokonca i zdravotné problémy. A to najmä pravidelne sa opakujúce sny. Často sny dokonca poskytnú aj riešenie na ťažké životné problémy a situácie. Určite teda stojí za to ich analyzovať.

Čo hovoria naše sny

Ak sa Vám občas sníva niektorý z nasledujúcich snov, nemusíte hneď podliehať panike. Každý organizmus je iný a takisto aj každý sen môže značiť čosi iné. No skúste sa nad nimi aspoň zamyslieť a zvážiť, či aj vo Vašom prípade môžu mať uvedený význam.

  • Mnohí ľudia si zo snov pamätajú horiacu pec, prípadne chodenie po žeravých uhlíkoch. Takéto sny môžu indikovať rakovinové ochorenia. Je totiž faktom, že rakovinové bunky, rastúce a bujnejúce v ľudskom tele, generujú teplo. To môže spôsobovať sny o horúcej peci.
  • Pomerne bežný je tiež sen o topení sa a lapaní po dychu. Ak sa Vám to občas sníva, nemusí to nič znamenať. Ak sú však tieto sny časté, zrejme máte nejaký druh respiračného ochorenia. Je pravdepodobné, že v spánku lapáte po dychu a výsledkom sú sny o topení, prípadne nedostatku vzduchu. Tlak na prsiach, či dýchavičnosť môžu byť aj príznakom astmy.
  • Nehybnosť, či pocit zmrazených končatín. Hotová nočná mora. Tieto sny môžu spôsobovať nočné opuchy alebo tŕpnutie končatín. Dôvodom môžu byť problémy s krvným obehom, ktoré pri neriešení môžu viesť až k mŕtvici.
  • Niekto Vás v noci škrtí? Samozrejme, len vo sne. Zrejme ste pod dlhodobým stresom a psychickým tlakom. Tieto pocity a sny však môže vyvolať i blížiaca sa angína, či iné ochorenia hrdla.

Sny sú často výsledkom našich vnútorných pocitov a myšlienok. Určite ste si už samy na sebe všimli, že ak často myslíte na nejakú osobu alebo situáciu, skôr či neskôr sa objaví aj vo Vašom sne. Mnohí ľudia napríklad v snoch riešia pracovné problémy, či prídu na tie najlepšie nápady! Preto význam snov netreba ignorovať, najmä ak môžu indikovať zdravotné problémy.

 

Zdroj info: buzzle.com, foto: V&P Photo Studio / Dollar Photo Club