Čo si vziať na dovolenku?

Leto sa už pomaly blíži, dovolenky sa vyberajú už v plnom prúde a s tým je neodmysliteľne spojené aj balenie kufrov. Sú však jedinci, ktorí milujú balenie kufrov a užívajú si to naplno. Niekto ide na to systematicky a už niekoľko týždňov dopredu píše zoznam všetkého, na čo nesmie zabudnúť. Iní majú zbalené behom piatich minút pred plánovaním odjazdom.

V prvom rade záleží na tom, akú dovolenku ste si vybrali. Pokiaľ vyrážate za športovým vyžitím, tak asi viete, aké vybavenie budete potrebovať. Paradoxne dá najviac zabrať balenie kufrov do prímorských destinácií. Neveríte, že sa na takú cestu môžete vydať s jedným menším kufrom a s jednou príručnou batožinou? Nechajte sa inšpirovať.

Kozmetika

Ženy, ktoré sú zvyknuté denne aspoň pár minút stráviť pred zrkadlom a krášliť sa, sa určite nezaobídu bez svojej kozmetiky. Na tom nie je nič zlé. Okrem toho je celkom praktické vziať si so sebou sprchový gél a šampón. Nezabudnite ani na opaľovacie krémy a krémy po opaľovaní, keďže treba rátať aj s možnosťou spálenia pokožky.

Oblečenie

Starostlivé ženy zabalia viacero kusov oblečenia, ako sú schopné odniesť. Pokiaľ si neviete dať rady s tým, aké veci si do kufru naskladať, vezmite do úvahy aj to, že počasie nemusí byť ideálne a teda môže byť aj chladnejšie, prípadne by mohlo pršať. Nezabudnite na pohodlné oblečenie, ale i hrubší sveter či mikinu, ktorá vás počas večerných prechádzok zahreje.  Plavky si vezmite aspoň dvoje, pretože nikdy neviete, kedy praskne ramienko od podprsenky.

Topánky

Na cestu si vezmite topánky, ktoré vás samozrejme netlačia a sú aj pohodlné. Na pláž sa hodia žabky, sandále či gumové topánky, ktoré sú vhodné do mora.

Na čo určite nezabudnúť?

  • Potraviny
  • Lieky
  • Uterák, osuška
  • Doklady

Majte vždy na pamäti, že na dovolenku si idete oddýchnuť a na chvíľu zabudnúť na všetky problémy či starosti. Nepotrebujete so sebou nosiť celú skriňu či kúpeľňu.

Dollar Photo Club