Dajte zbohom stravovacím zlozvykom

So stravovacími zlozvykmi sa stretla už určite každá z nás. No málokto si tieto zlozvyky dokáže priznať a riešiť ich. Ľudia začnú chápať, že je niečo zle až vtedy, keď prídu isté zdravotné komplikácie. To je už ale neskoro, nemyslíte? Skúste sa na chvíľu zamyslieť a úprimne si priznať, či náhodou nemáte problém aj vy.

Jedzte s mierou

Naučte sa ovládať svoje chute a pochopiť, kedy má vaše telo dosť. Neprejedajte sa a dávajte si pozor, čo zjete, koľko toho zjete a to hlavne kvôli tomu, aby ste váš organizmus zbytočne nezaťažovali.

Pite čistú vodu

Koľko vody vypijete behom dňa? Sú to dva poháre alebo naozaj potrebné 2 litre? Ľudské telo je zo 70% tvorené vodou, ktorú musíte pravidelne dodávať. Pokiaľ to budete dodržiavať, budete sa cítiť sviežejší, zlepší sa vám krvný obeh, vypne pleť, telo sa bude ľahšie zbavovať škodlivých látok, zbavíte sa nadbytočného tuku a predídete vážnym ochromeniam.

Jedzte menej, ale častejšie

To znamená, aby ste jedli aspoň 5-6 krát denne menšie porcie jedla. Telo si zvykne na pravidelný prísun energie a nebude ukladať tuky na horšie časy.

Zelenina i ovocie

Zjete denne aspoň jedno jablko, pomaranč alebo paradajku? Skúste nimi nahradiť sušienku alebo čokoládu, na ktorú máte práve chuť. Myslite na to, že zdravo jete kvôli sebe a uvidíte, ako vám ovocie či zelenina začne chutiť.

Pohyb

Máte problém s pohybom? Denne stačí aspoň 30 minút venovať cvičeniu ako je kardio, prechádzka alebo posilňovanie. Základom je, aby ste sa zdravo zapotili a rozhýbali vaše svalstvo.

ronstik / Dollar Photo Club