Výber nového gauča nemusí byť taký jednoduchý

Väčšina ľudí vyberá nábytok do všetkých miestností v byte či v dome podľa aktuálnych finančných možností. Ľahko sa však môže stať, že sa umiestni uprostred obývacej miestnosti namiesto štýlového gauča nevkusná pohovka, ktorá sa tam vôbec nehodí. Aj taká obyčajná záležitosť, akou je výber kvalitnej pohovky má pár pravidiel.

Odpovedzte si na pár otázok

V prvom rade by ste mali vybrať taký gauč, ktorý sa farebne a materiálovo bude hodiť do vašej obývačky. Odpovedzte si aj na otázky: „Ako často budem gauč využívať? Čo od neho očakávam? Budem ho využívať aj na spanie alebo len na sedenie?“ Pokiaľ si na tieto zásadné otázky odpoviete, budete na pol ceste k správnemu rozhodnutiu.

Pozor na deti či domácich miláčikov

Výber gauču do istej miery ovplyvňuje prítomnosť zvierat a detí. Je to možno zvláštne spojenie, ale u oboch sa dá očakávať omnoho vyššie riziko poškodenia, ako keby bývate sami alebo s partnerom. Ďalšie kritérium má menšiu váhu, no netreba ho zanedbávať. Rozhodujúca je aj veľkosť pohovky, jej tvar, farba a praktické možnosti. Do malých obývačiek ťažko umiestnite rozmernú alebo rozkladaciu pohovku. Priestranné obývacie miestnosti je naopak dobré vybaviť dominantnejšími pohovkami, ktoré sa v priestore úplne stratia.

Aj matrac je dôležitý

Jedným z faktorov, ktorý najčastejšie ľudia zanedbávajú, je samotná výplň matracu. Podľa náplne pohovky rozdeľujeme tri rôzne stupne tvrdosti, čo by ste rozhodne mali zohľadniť. Výber kvalitnej pohovky nie je jednoduchý, ako sa možno na prvý pohľad môže zdať.  Pokiaľ plánujete nákup gauču do obývacej miestnosti, vždy si dostatočne a s predstihom premyslíte, čo od neho očakávate, ako často ho budete využívať a či sa vám do miestnosti bude hodiť.

nastazia / Dollar Photo Club