Viete vybrať kuchynskú linku?

Najdôležitejším prvkom celej kuchyne je samozrejme kuchynská linka, ktorá sa väčšinou stáva i jedným z hlavných prvkov celého bytu. Nielen dizajn kuchynskej linky ovplyvňuje celkový vzhľad kuchyne, ale aj bytu. Ako teda vybrať ideálne kuchynskú linku?

Materiál

Čo sa týka materiálu kuchynských dosiek, môžete sa rozhodnúť medzi laminátovými pracovnými doskami či doskami z umelého kameňa. Laminátové dosky sa vyskytujú najčastejšie a medzi ich výhody patrí najmä to, že majú antibakteriálny povrch a údržba je ozaj jednoduchá. Umelý kameň je lacnejší, ale vypadá veľmi pekne, pričom sa využíva namiesto pravého kameňa či dokonca dreva. Ďalšie možnosti sú buď nerezové dosky alebo dosky z taveného skla.

Milovníci luxusného vybavenia môžu zvoliť kuchynskú linku z drahšieho masívu, no veľmi dobre sa môže osvedčiť aj spomínaný laminát.

Rozmery

Vhodná dĺžka kuchynskej linky je niečo okolo 4 metrov. Nemalo by sa zabúdať ani na správnu výšku pracovnej dosky, ktorá by sa mala pohybovať okolo 90 centimetrov, pričom drez na umývanie nádob môže byť ešte o niekoľko centimetrov vyšší. Odporúča sa dávať prednosť hlbokým nerezovým dvoj- drezom, ktoré oceníte i vtedy, pokiaľ ste majiteľom umývačky na riad. Vedľa drezu by mal byť k dispozícii taktiež dostatočný priestor na odkladanie nádob či tanierov.

Vaša kuchyňa musí byť hlavne priestranná a správne usporiadaná. Mali by ste sa v nej cítiť dobre vy i vaša rodina. Kuchynská linka by teda mala mať správny materiál i rozmery. Nesmiete zabudnúť ani na dostatok miesta, ktorý využijete na prípravu vašich obľúbených jedál či odkladanie riadov.

/ Dollar Photo Club