Snívate o kvalitnom spánku? Základom je dobrý matrac!

O kvalitnom spánku nemusíte len snívať, môžete si ho jednoducho zabezpečiť! Stačí sa zamerať na kvalitný výber matraca. V tomto článku vám ukážeme, akými cestami sa pri výbere matraca môžete vydať.

O tom, ako dôležité sú kvalitné matraca pre dobrý spánok a zdravú chrbticu, počúvame odvšadiaľ. Len málokto z nás si však skutočne pripúšťa, že matrac má na náš spánok až tak výrazný vplyv. Všetky matrace sú predsa podobné, nie? Keď prídete do obchodu s matracmi a skúsite si náhodne ľahnúť na pár z nich, možno medzi nimi pocítite rozdiel, no aj tak sa nebudete vedieť rozhodnúť, na ktorom sa vám leží najlepšie. Totiž, problémom matracov je skutočnosť, že ich kvality vyplávajú na povrch až po určitej dobe používania. Výber matraca, ktorý bude správny pre vás, tak môže byť celkom veľká lotéria. Nie však v prípade, že sa rozhodnete matrac vyberať v špecializovanej predajni s odborným personálom, ktorý vám pomôže ideálny matrac pre vás vybrať. Takou predajňou sú napríklad pobočky Matrace Vegas. Avšak predtým, ako sa do predajne rozhodnete ísť, je dobré oboznámiť sa so základnými typmi matracov, s ktorými môžete prísť do styku...

Pružiny alebo pena?

Matrace môžu mať v zásade dva typy konštrukcie – pružinovú alebo penovú. V prípade pružinovej konštrukcie sú k dispozícii klasické pružinové matrace, ale aj moderné taštičkové matrace, ktoré sa od pružinových líšia tým, že jednotlivé pružiny sú zabalené v textilných taštičkách. Takáto konštrukcia prináša o niečo lepšie vlastnosti, ako klasická pružinová konštrukcia, preto sa s ňou dnes stretnete najčastejšie. V prípade penových matracov je pružným médiom pena. Nejedná sa však len o takú hocijakú penu, ale vysokokvalitnú pamäťovú penu so skvelými ortopedickými vlastnosťami. O niečo lepšie vlastnosti ako penové matrace prinášajú latexové matrace, ktoré sú naviac prirodzene antibakteriálne. Osobitná sekcia detských matracov zas dobre poslúži rodičom, ktorí vyberajú matrac pre svojho malého potomka.

Tak vyberte si kvalitný matrac aj vy a zažívajte ničím nerušený spánok, o akom ste vždy snívali!