Predčasná ejakulácia trápi množstvo mužov: Viete, ako sa jej zbaviť?

Menšie či väčšie problémy v sexuálnom živote zažil takmer každý z nás. Medzi pomerne časté problémy, ktoré mužov trápia, je okrem porúch erekcie aj predčasná ejakulácia. Tá dokáže potrápiť už počas prvých sexuálnych skúseností. Problémy s ňou však majú aj muži v produktívnom veku. Čo s tým?

Uspokojivý a naplnený sexuálny život je základom nielen pre plodenie potomkov, ale aj pre šťastný a dlhotrvajúci vzťah dvoch partnerov. Práve intímne okamihy posilňujú partnerstvo, pomáhajú partnerom spoznávať potreby toho druhého a napokon aj svoje vlastné. Mnoho párov však prežíva v posteli okrem radovánok aj nepríjemné okamihy, o ktorých nie sú príliš ochotní otvorene komunikovať. Na strane mužov môže ísť o viaceré problémy, najčastejšie sú to poruchy erekcie, impotencia či predčasná ejakulácia. Práve tú zažíva mnoho z nich už počas prvých sexuálnych skúseností.

Čo je to vlastne predčasná ejakulácia?

Pod predčasnou ejakuláciou odborníci rozumejú stav, kedy muž nedokáže oddialiť výron spermií, teda nie je schopný zastaviť vyvrcholenie už pri minimálnej sexuálnej stimulácii. U niektorých mužov k ejakulácii prichádza doslova pár sekúnd po začatí styku, iní vyvrcholia ešte predtým, než k aktu vôbec dôjde. Ide o viac ako bežný sexuálny problém, aj napriek tomu, sa o ňom veľa nehovorí. A to najmä medzi tými, ktorých sa to najviac týka, teda partnermi.

S týmto problémom sa stretáva množstvo chlapcov v puberte pri úplne prvých sexuálnych skúsenostiach. Postupom času a tréningom tento problém sám odoznie. Predčasná ejakulácia sa však vyskytuje aj u dospelých mužov, často sa napríklad stáva, že muž, ktorý je dlhšiu dobu sexuálne neaktívny alebo bez stálej partnerky, takpovediac „vyšiel z cviku“ a pri sexe s novou osobou sa už po pár sekundách nevie ovládnuť.

Ak má muž problém s ejakuláciou dlhodobo aj počas dlhoročného vzťahu, odborníci hovoria o sexuálnej dysfunkcii. Predčasná ejakulácia či impotencia, či akákoľvek iná sexuálna porucha veľmi negatívne vplýva na psychickú pohodu muža. Ak sa problém v posteli stupňuje, muži často prežívajú pred stykom úzkosť a frustráciu. Nie je výnimočné ani to, že partner začne v dôsledku strachu zo zlyhania odmietať sex, čo môže mať za následok rozpad vzťahu. Riešenie je pritom vo veľa prípadoch na dosah a nie je ani finančne náročné.

Ako predĺžiť pohlavný styk a uspokojiť partnerku?

Častým dôvodom predčasnej ejakulácie je okrem dlhšej absencie sexuálneho styku práve psychika. Muž, ktorý je nadpriemerne vzrušený, sa nedokáže ovládať už ani pri prvých dotykoch partnerky. V takejto situácií pomáha myslieť na niečo asexuálne, čo muža na chvíľu „schladí“. Inou cestou, ako predísť predčasnému vyvrcholeniu, je masturbácia, neskôr aj prerušovaná, pred samotným pohlavným stykom. Tá v mnohých prípadoch pomáha predĺžiť čas sexuálneho styku.

Za predčasnou ejakuláciou v istých prípadoch môže stáť aj fyziologický problém v podobe krátkej uzdičky na penise. V tejto časti sa totiž nachádza mnoho nervových zakončení, vzrušenie preto zažívajú oveľa intenzívnejšie. Tento problém vie v dnešnej dobe odstrániť chirurgický zákrok. Skôr, ako sa rozhodnete ísť pod skalpel, mali by ste vedieť aj o iných možnostiach, ktoré vám vedia pomôcť nielen s predčasnou ejakuláciou, ale aj inými intímnymi problémami. Dosiahnuť uspokojivý sexuálny život nie je v dnešnej dobe vôbec náročné, ani finančne nákladné.

Lieky na sexuálne problémy

Na trhu v súčasnosti nájdete pomerne veľký počet produktov a liečiv, ktoré sa špecializujú na rôzne sexuálne dysfunkcie a intímne problémy mužov, ale i žien. Dlhú dobu boli dostupné iba originálne liečivá, ako napríklad známe lieky na potenciu muža, ktoré ľudia poznajú pod typickými názvami ako modrá či žltá pilulka. Ich nevýhodou bola vysoká cena, mnoho ľudí si ich preto nemohlo dovoliť. Našťastie, dnes existuje riešenie pre všetkých, a tým sú generiká.

Čo sú to vlastne generiká?

Generické liečivá sú cenovo dostupné alternatívy k drahým liekom, ktorým vypršalo patentové právo. Pri ich výrobe sa preto nevyžaduje už finančne nákladné testovania. Generiká obsahujú rovnakú účinnú látku a v rovnakej dávke ako je tomu v originálnom lieku. Od pôvodných liečiv sa líšia iba iným názvom a farbou či veľkosťou tabletiek. Tieto bezpečné a lacné alternatívy nájdete aj medzi liekmi na sexuálne problémy a poruchy, a výber je skutočne široký. Vyskúšať môžete generiká online z lacnegenerika.sk, nenájdete tu len lieky na potenciu muža, ale aj na iné intímne problémy, ako je napríklad porucha erekcie či spomínaná predčasná ejakulácia. Každý liek obsahuje rovnaké množstvo účinnej látky, pričom výsledok bude totožný ako po užití pôvodného liečiva. Dôvod na obavy mať v žiadnom prípade nemusíte, generiká tak ako aj originály liekov prechádzajú prísnou kontrolou pred uvedením na trh, sú preto rovnako bezpečné.