Pôrodnica Bory – Moderné priestory a ľudský prístup

Pôrodnica Bory – Moderné priestory a ľudský prístup

Predpôrodná, pôrodná i popôrodná starostlivosť sa na Slovensku postupne zlepšujú. Na špičke starostlivosti o novopečené mamičky stojí pôrodnica v novej Nemocnici Bory. Moderné priestory pripomínajú skôr hotel a nie nemocničnú izbu. Priveďte na svet svoje s láskou očakávané dieťa v prostredí, v ktorom sa budete cítiť lepšie ako doma.

Registrácia na pôrod v Nemocnici Bory

Registrácia na pôrod v Nemocnici Bory je jednoduchá. Potrebujete výmenný lístok od vášho lekára a následne máte dve možnosti registrácie. Prvou je kontaktovanie nemocnice prostredníctvom call centra. Všetky kontakty sú prístupné na stránkach Nemocnice Bory. Druhou možnosťou je priama registrácia na recepcii nemocnice. Šancu rodiť v novej pôrodnici majú budúce mamičky z celého Slovenska vďaka zmluve so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Nová pôrodnica Bory – nový koncept starostlivosti

To, čo sa v minulosti považovalo za nadštandard, bude v Nemocnici Bory novým štandardom. Nová pôrodnica Bory plánuje za rok vykonať až 3500 pôrodov, ktoré budú prebiehať v 8 samostatných pôrodných sálach so špičkovými prístrojmi. Pri bezproblémovom pôrode bude pôrod viesť pôrodná sestra. Prítomný môže byť aj budúci otecko. Pre prípad komplikácií sú v pôrodnici neustále prítomní lekári, ktorí majú k dispozícii dve sekčné operačné sály. Samozrejme, že Nemocnica Bory je pripravená pomôcť aj predčasne narodeným deťom prostredníctvom neonatologickej  starostlivosti a inkubátorom. Možnosťou je individuálna starostlivosť, kedy je možné vybrať pôrodníka i asistentku. Špeciálnou službou je odber pupočníkovej krvi na žiadosť rodičky.

Nová pôrodnica s hotelovým ubytovaním

Po pôrode sú mamičky ubytované spolu s dieťaťom v moderne zariadených nemocničných izbách, ktoré pripomínajú hotelové ubytovanie. Na izbe môže s mamičkou prespať aj otecko alebo iný rodinný príslušník. Pre mamičky je pripravených 35 jednolôžkových izieb.

Výhody pôrodu v novej pôrodnici Bory

Zhrňme si najväčšie výhody novej pôrodnice Bory:

  • Moderné vybavenie a špičkové technológie
  • Pôrodná asistentka prítomná počas celého pôrodu i po pôrode, jedna asistentka na jednu rodičku
  • Samostatné, nepriechodné pôrodné sály
  • Moderne vybavené jednolôžkové nemocničné izby
  • Možnosti výberu tlmenia bolesti – epidurálna anestézia, aromaterapia, výber úľavovej polohy, hudba, masáže
  • Výber pôrodnej polohy
  • Nepretržitý bonding – styk mamičky s dieťaťom od pôrodu až po ubytovanie na izbe