Oprite sa, štartujeme!

Šoférovanie. Pre niekoho tabu pre niekoho dennodenná záležitosť. Už ako malé deti sme chceli mať svoje vlastné autíčko, ktoré nás dovezie na miesto, ktoré chceme. Ono to však nie je také jednoduché, ako sme si predstavovali. Ak chceme šoférovať, musíme mať k tomu nejaké osvedčenie. Veď ako by to vyzeralo, keby sadol za volant 15 ročný pubertiak! Hotová pohroma!

Ak ste však dovŕšili 18 rokov a máte chuť brázdiť po cestných komunikáciach, neváhajte a spravte si vodičský preukaz v osvedčenej autoškole. Nie každá autoškola je dobrá autoškola. Prečo? Kvalitu treba súdiť podľa výučby a prístupu inštruktorov, ktorí častokrát nie sú príjemní. Jednoducho vyberte si kamarátmi osvedčenú autoškolu. Je lepšie ísť do niečoho čo niekto z vášho okolia pozná ako sa vrhnúť do niečoho neznámeho.

Vy potrebujete mať prax. Vy potrebujete dobre jazdiť! Vy nesmiete jazdiť po priekopách a kanáloch. Tak sa do ničoho nehrňte a dobre vyberajte! Ak ste však z Bratislavy alebo z blízkeho okolia zbystrite pozornosť! Kto? Áno vy! Pre vás je najlepšia autoškola Feki! Prečo? Dobrým prístupom od školiteľov si vás získa. Nikto na vás nebude až tak hulákať preto, lebo zle stlačíte spojku alebo si nesprávne nastavíte zrkadlo.

Čo však robiť, keď ste pasívny vodič? Keď nejazdíte pravidelne ale chceli by ste, len sa bojíte?

Ako sa do toho znova dostať?

Neobávajte sa toho, že keď ste dlho nejazdili nemôžete sa znova zabehnúť. Strach odhoďte bokom a skúste sa prihlásiť na takzvané tréningové kondičné jazdy. Čo to je? Nikdy ste o tom ešte nepočuli? Sú to jazdy, ktoré vás opäť dostanú do formy. Nebudete dvíhať žiadne činky a posilovať, budete trénovať jazdy za volantom. Do tréningu. Vedzte, že budete najlepší na ceste. Najskôr sa však oprite a zamyslite sa, kde vyraziť do terénu. Nemáte sa na čo oprieť?

Oddych pre ruky

Žiadna masážna vanička! Také čosi nemá miesto v aute. Vám tam chýba opierka na lakeť? Ako to je možné, že ju tam výrobcovia nedali? Alebo vám povolila a museli ste ju odstrániť? Nič to, veď to sa dá nahradiť. A ak chcete tú najlepšiu opierku, kde ju hľadať? Predsa na stránke autovybava.sk.

 

Foto: David Castillo Dominici / freedigitalphotos.net/