Ochráňte sedaciu súpravu pred zašpinením a poškodením

Relax a rodinná pohoda získavajú v súčasnej hektickej dobe nový význam. Nie je nutné platiť drahé pobyty, aby ste sa mohli zrekreovať. Občas postačí aj sladké ničnerobenie doma na pohovke. Zbavíte sa tak stresu z cestových príprav a oddýchnete si na jednotku. Predstava pohodového popoludnia s kávou na stole a s vyloženými nohami je predsa skvelá, no nie? Môžete čítať knihu, pozerať televíziu, hrať sa s rodinou spoločenské hry, prípadne iba tak pozorovať dážď z vyhriatej izby. Aby však bola táto pohoda úplne tip-top, potrebujete si doma na to vytvoriť podmienky. Nábytok, doplnky, elektrospotrebiče, to všetko ovplyvňuje komfort Vášho bytu. Nemenej dôležité sú aj poriadok a čistota. Praktické veci pre svoju domácnosť nájdete i v novom zásielkovom obchode decoDoma, ktorý ponúka všetky svoje výrobky za výnimočné ceny a zaručuje služby na vysokej úrovni. Ako však ochrániť pred poškodením a zašpinením napríklad obľúbenú sedaciu súpravu? O tom už v nasledujúcich riadkoch.

Zachovanie reprezentatívnosti

Určite nám dáte za pravdu, že vo väčšine obývacích izieb dominuje sedacia súprava. Okrem toho ide o najpoužívanejší kus nábytku, ktorý je každý deň vystavený značnej záťaži, a teda aj zvýšenému riziku znečistenia. Deti a zvierací maznáčikovia naň vyvíjajú extrémnu záťaž. Aby sedacia súprava nestratila svoj reprezentatívny štýl, mali by ste ju pred škvrnami a iným poškodením chrániť. Ako ideálne sa v tomto prípade ukazujú napínacie poťahy, ktoré ochránia tak jej konštrukciu, ako aj štruktúru. Plusom poťahov je tiež ich pestrosť, môžete si teda vybrať, čo Vám najviac vyhovuje. Sú príjemné na dotyk, elegantné, praktické a predlžujú životnosť pohovky. Dokážu zatraktívniť aj starší typ sedacej súpravy a prinavrátia jej zašlú slávu. Poťahy ide jednoducho vyprať, no v prípade, že Vás omrzia, môžete ich vymeniť za nové a Vaša obývačka dostane opäť novú tvár.

Vyberajte podľa nálady a potreby

Napínacie poťahy môžete meniť podľa nálady, potreby či ročného obdobia. K dispozícií sú nielen rôzne farby, vzory a materiál, no tiež rozmery. Súčasný trh predkladá v podstate neobmedzené možnosti. Dá sa teda predpokladať, že každá sedacia súprava si nájde ten svoj napínací poťah. Poznáme varianty na kreslo, pohovky, ale tiež na rohové gauče. Stačí si iba vybrať. Moderné poťahy sa dajú perfektne skombinovať s akýmkoľvek typom interiéru. Podľa spôsobu upevnenia na sedačku poznáme klasický napínací poťah z elastického materiálu, ktorý sa uchytáva pomocou gumičky. Perfektne kopíruje pôvodný tvar sedačky. Potom je tu ale aj zaväzovací poťah (zaistenie pomocou šnúrok, ktoré môžu byť ukryté za záhybom alebo plnia estetickú funkciu) či poťah na zips. Úplne najjednoduchšou a najlacnejšou alternatívou sú však plédy alebo deky. Ich nevýhodou je však to, že sa veľmi ľahko krčia a zhrnú z pôvodného miesta. Čo sa materiálu týka, v prvom rade by mal byť príjemný, no tiež praktický. Bavlnené poťahy sú najlacnejšie, no ich životnosť je o niečo kratšia. Na napínacie poťahy je najvhodnejšia zmes bavlny, polyesteru a elastanu. Mikrovlákna garantujú komfort a ľahkú údržbu. Koža pôsobí síce luxusným dojmom, ale zabúdať netreba na jej cenu a náročnú údržbu. Umelá koža sa javí ako vhodná pre alergikov. Teflonová tkanina je mimoriadne odolná voči nečistote, ľahko sa čistí, no tieto jej prednosti sa odrážajú na vyššej cene. Obľúbené sú i vlnené poťahy. Niektoré typy využívajú elastickosť materiálu a jeho priľnavosť, iné profitujú z riasenia a krčivého efektu. Napínacie poťahy by dnes nemali chýbať v žiadnej modernej domácnosti, no výborne rozžiaria aj vintage interiér.

 

Foto: decodoma.sk