Najväčšie prednosti oceľových šperkov

Chirurgická oceľ a šperky z nej vyrábané sú označované ako materiál budúcnosti. Ktoré vlastnosti ju k tomu predurčujú a robia náušnice či náramky z chirurgickej ocele takými výnimočnými?

Hypoalergénne šperky

Nielen prstene z chirurgickej ocele sú stále populárnejšie, častokrát aj z dôvodu, že chirurgická oceľ je veľmi kvalitná zliatina kovov, ktorá sa v medicíne využíva už dlhé roky. Je ideálnym materiálom na výrobu lekárskych nástrojov, keďže je hypoalergénna, teda nevyvoláva žiadne neželané alergické reakcie. Aj preto sa oceľ zvaná chirurgická „predrala“ medzi šperky a dobre urobila. Zamilovalo si ju totiž mnoho, nielen mladých a na iné vzácne kovy, na striebro napríklad, alergických ľudí.

Ďalšie obrovské prednosti oceľových šperkov

Nie je to však len hypoalergénnosť, čo robí z oceľových šperkov šperky milénia. Tento kov a náušnice, prstene aj retiazky z neho zhotovené totiž disponujú ďalšími cennými vlastnosťami. Za všetky spomeňme tie najvýznamnejšie:

- trvácnosť

- jednoduchá údržba

- farebná stálosť

- vysoká tvrdosť

- odolnosť voči oxidácii a korózii

- vysoký lesk

Chirurgická oceľ - ľahko kombinovateľný a dostupný materiál

Obrovskou devízou tohto materiálu je aj to, že sa z neho vyrába prakticky akýkoľvek šperk. Na výber je nepreberné množstvo prsteňov, náramkov aj retiazok z chirurgickej ocele, ktoré sú neraz kombinované aj s iným vzácnym kovom, najčastejšie s bielym a žltým zlatom. Výnimočné nie sú ani kombinácie s diamantami alebo čoraz väčšia obľuba šperkov z ocele u svetoznámych renomovaných značiek.

Naviac je o oceľových šperkoch dobre známe, že sú, v porovnaní s inými kovmi, cenovo dostupnejšie, čo však nijako neznižuje ich kvalitu a krásu.