Kruhy pod očami nie sú sexy

Pokiaľ existuje nejaká kozmetická vada, ktorá dokáže ubrať na kráse, sú to práve kruhy pod očami. Môžu mať rôznu podobu, ale zaručene sú vždy vidieť. Bohužiaľ. Najdôležitejšie je pochopiť, z akého dôvodu sa u vás tieto kruhy vyskytujú. Môže sa jednať dokonca aj o príznak ochorenia. No väčšinou ide o prejav únavy, či nevyváženej stravy.

Ako sa ich zbaviť?

Najrýchlejším a najjednoduchším riešením na kruhy pod očami je samotná prevencia. Mali by ste dodržiavať základné pravidlá zdravého životného štýlu a spať dostatočne dlho. Kruhy pod očami vznikajú z nevyspania, nedostatku vitamínov a potrebných živín, ktoré sú dôležité pre náš organizmus.

Na kruhy pod očami existuje množstvo kozmetických prípravkov. Veľmi užitočné sú špeciálne vyživovacie krémy, ktoré sa o citlivú pleť dôkladne starajú. K rýchlemu zamaskovaniu môžete použiť korektory, ktoré ich zakryjú aspoň na pár hodín. Využívajte tento druh maskovania len pri zvláštnych príležitostiach, aby ste vaše oči ešte viac nezaťažovali. Vezmite si korektor ako prvú pomoc k zamaskovaniu kruhov a nie ako prostriedok na ich odstránenie.

Zaručený recept

Medzi obľúbené recepty na ich odstránenie patrí harmančekový čaj. Nebudete ho však piť, ako vás možno napadlo. Najprv si uvaríte horúcu vodu, do ktorej vložíte dva sáčky harmančekového čaju. Čaj v žiadnom prípade neslaďte! Po vychladnutí sáčky vytiahnite, mierne osušte a priložte na oči. Podobne pôsobia aj plátky uhorky alebo zemiakov. Každému pomáha niečo iné a pre stopercentný účinok by ste mali zájsť do lekárne. Tam vám poradie špeciálny krém na opuch, ktorý vám pomôže s jeho odstránením. Pokiaľ by však táto nepríjemnosť pretrvávala, zájdite s tým radšej k vášmu lekárovi.

Igor Mojzes / Dollar Photo Club