Zopár tipov pre bezpečné cestovanie

Nech už cestujete kamkoľvek a v hociktorom ročnom období, pri ceste do zahraničia na Vás číhajú mnohé nebezpečenstvá. Samozrejme, toto nemá byť varovanie, aby ste necestovali. Pretože cestovať do zahraničia je jednoznačne úžasné! A aby ste cestovali bezpečne, prinášame Vám zopár dobrých tipov.

Oblečenie a šperky

  • Existujú krajiny, v ktorých by sa ženy v žiadnom prípade nemali obliekať vyzývavo. Možno sa Vám zdá, že na dovolenke pri mori je to nemožné. Máte pravdu. Ak sa však (napríklad v Egypte) vyberiete na výlet mimo hotelového komplexu a prípadne aj bez sprievodu väčšej skupiny, určite sa oblečte nenápadne! Zdá sa Vám to prehnané? Spomeňte si na prípady napadnutých a zneužitých žien...
  • Šperky na dovolenke sú absolútne nevhodné. Zbytočne pútajú pozornosť zlodejov. Naozaj ich pri mori alebo na lyžovačke potrebujete?

Peniaze

  • Nikdy pri sebe nenoste priveľa peňazí v hotovosti! Na občerstvenie (napríklad na pláži) Vám bude stačiť zopár drobných.
  • Na väčšinu platieb na dovolenke používajte kreditné karty. Ak by Vám zišlo na um napísať si PIN kód na papier a vložiť ho spolu s kartou do peňaženky, radšej na to vopred zabudnite. Táto banálna chyba už pripravila o peniaze veľa ľudí.
  • Na dovolenku si vezmite aspoň dve kreditné karty pre prípad, že by ste jednu z nich stratili alebo by Vám ju niekto ukradol. Samozrejme, nenoste ich so sebou obe. Jednu uložte v trezore v hoteli.

Doklady

  • Aj keď pri ceste do mnohých krajín už nepotrebujete pas, radšej si ho predsa len vezmite. Čo ak stratíte napríklad občiansky preukaz? Druhý doklad totožnosti Vám situáciu určite uľahčí. Aj tu však platí, že doklady nenoste všade so sebou naraz!

A ešte dobrá rada na záver. Neprovokujte! Snažte sa pred cestou spoznať zvyklosti danej krajiny. Ak je napríklad zakázané fotiť pamiatky, nerobte to. Mohli by ste sa dostať do problémov. Uvedomte si, že ste na návšteve. Preto by ste sa mali prispôsobiť tamojším pravidlám. Aj keď tieto rady možno znejú prehnane, môžu Vám ušetriť problémy a zabezpečiť bezchybnú dovolenku!

 

 

determined / Dollar Photo Club