Viete zladiť módne doplnky?

Kabelka, šatka, topánky, šperky, hodinky, účes .. Toto všetko sú doplnky, ktoré dotvárajú a oživujú náš outfit. Doplnky nás môžu nádherne rozžiariť, no v opačnom prípade zvrhnúť do módneho pekla. Ako s nimi pracovať, ako ich zladiť a nosiť ich tak, aby ste dosiahli vytúžený efekt?

Ráno odchádzate z domu, stojíte pred zrkadlom a kritizujete svoj outfit. Premýšľali ste, či sa vôbec tá kabelka hodí k vašim novým topánkam, či ste šperky pekne zladili a neprehnali ste to s make-upom? Možno to po chvíľke vzdáte a odídete do práce s tým, že nevyzeráte podľa vašich predstáv. Zaujíma vás, ako to celé „nepokašľať“?

Zladenie farieb

Zladenie farieb celkového outfitu nie je vôbec jednoduché. Použitie doplnkov rôznych farieb je nevhodné, podobne ako aj aplikácia rovnakej farby. Ak zvolíte doplnky rozličných farieb, môžete pôsobiť lacno až gýčovito. Mali by byť zladené v rovnakých alebo podobných farbách, prípadne odtieňoch.

Rovnaký či rozdielny štýl?

Pri kombinovaní doplnkov by ste mali dávať pozor na rôzne štýly. Najlepším riešením je zladenie doplnkov v rovnakom štýle. Môžete však vyskúšať i kombináciu viacero štýlov, napríklad nežné šaty s koženou či s džínsovou bundou.

Prúžky, bodky alebo vzory?

Na záver si dajte pozor na vzory. Tu platí asi to najprísnejšie pravidlo. Nekombinujte rôzne vzory, ako sú napríklad bodky s prúžkami alebo kvetiny s leopardím vzorom. Vyzeralo by to nie príliš štýlovo ,a to predsa nechcete. Skúste zvoliť jednoduchší outfit, ku ktorému zladíte vaše obľúbené vzory či pásiky. Uvidíte, že to na vás pekne vynikne a vy sa nemusíte báť, že sa vám váš outfit opäť nepodaril.

Jodie Johnson / Dollar Photo Club