Kde vlastne nakupovať?

V terajšej dobe, kde sú supermarkety prepchaté produktami a výrobkami niekedy pochybnej kvality, sa určite mnohí z nás rozhliadame po potravinách z iných zdrojov.

A tak si naše obľúbené jedlá odopierame v nádeji, že na internete alebo v susedstve nájdeme možnosť nakúpiť mäso či zeleninu lepšej kvality. A na druhej strane je tu cena, ktorá niekedy presahuje všetky naše hranice. Veď taká kačacia pečienka stojí akurát tak za jednu porciu za pol roka, pretože jej cena sa šplhá nenormálne vysoko. A pritom, taká malá hydinárska farma na dedinách nie je nič výnimočné, ale nie každý má suseda, ktorý chová kačky či sliepky. A v televízii veľakrát počúvame iba o pochybnom mäse dovážanom k nám pričom kuracie mäso, ktoré sa v našej krajine vyprodukuje, nie je vôbec zlé ani kvalitou a ani kvantita nezaostáva. Dokonca aj supermarkety ponúkajú lepšiu kvalitu a výrobky zo Slovenska. A predsa, dôvera zo strany nás zákazníkov voči veľkým obchodným reťazcom aj tak klesá. 1001Lenže ako ďalej, pomaly sa uberáme hlavne do sekcií bio potravín, ktorých cena nám pri pokladni pekne podlomí kolená. Ale ako sa máme spoliehať na to, že čo kúpime v obchode je vhodné pre nás? Nijako. Iba ak by ste si na internete našli domáci chov, firmy, ktoré podporujú slovenskú produkciu mäsa a zeleniny a nakupovali od nich. Alebo si našli vo svojom okolí mäsiara či zelovoc o ktorého pôvode si ste istý na sto percent.

Lebo tak ako doba prináša do našich obchodov pochybné potraviny, tak isto nám "dobrí farmári" chcú ukázať kde sa kvalita za normálnu, rozumnú cenu dá kúpiť. Možno sa stačí len poobzerať a zistíte že vo vašom meste sa takéto obchody nachádzajú, alebo zistíte, že váš sused už dávno nakupuje niektoré potraviny od známeho z dediny. A vy si budete tiež môcť zvoliť tú lepšiu formu produktov či výrobkov, ako len zo supermarketu či veľko obchodu.

 

FOTO: © bozhdb/ Dollar Photo Club