Netradičnosť interiérov v znamení tapiet

Mnoho klientov, ktorí sa rozhodli zveriť svoje bývanie do rúk profesionálov, očakávajú skutočne originálny výsledok s prvkami inovácie a výraznej odlišnosti od bežných riešení. Aj preto často prikývnu na použitie netradičných technológií na výstavbu alebo materiálov pri zariaďovaní. Tými môžu byť aj tapety. Možno si poviete, že tapety na steny sme predsa používali aj pred tridsiatimi rokmi, no zrejme nie na takých miestach a v takej forme ako dnes.

Tapety na stenách kúpeľne? Realita mnohých moderných interiérov

Pokročilé materiály a ich neustály technologický vývoj priniesli na trh mnohé zaujímavé prevedenia tapiet, medzi ktoré patria aj tie určené do kúpeľní. Dalo by sa očakávať, že tapetám vlhké prostredie nebude vyhovovať, no opak je pravdou. Vinylové tapety na stenu obsahujú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá bráni absorpcií vlhkosti, a preto sa správajú prakticky rovnako, ako každý kúpeľňový obklad. Tapety je dnes vďaka tomu možné spoľahlivo používať ako alternatívu bežných obkladačiek v kúpeľniach, sprchovacích kútoch a WC.

 

Súčasné trendy interiérov sa prikláňajú najmä k minimalistickým riešeniam. Zariaďujú sa preto v jednoduchom štýle, neutrálnych farbách a bez výrazných vzorov. Aj to prihráva použitiu tapiet na netradičnom mieste, akým je kúpeľňa. Aplikáciou vinylových tapiet na stenu vznikne v kúpeľni súvislý obklad, bez akýchkoľvek rušivo pôsobiacich špár. Tapetami navyše dokážeme do priestoru priniesť buď neutrálnu jednofarebnosť, alebo atraktívny vzor, ktorý spestrí a dotvorí občas chladný minimalizmus. Vyhovieť dokážeme aj klientom so špecifickým vkusom a netradičnými požiadavkami na dizajn kúpeľne, keďže tapety na stenu ponúkajú výrazne širšiu paletu prevedení, než bežné kúpeľňové obklady.

Vhodne skombinované výrazné tapety pre jedinečné priestory

Svetoznáme značky interiérových doplnkov venujú v poslednom období zvýšenú pozornosť práve tapetám, ktoré po rokoch vo vyhnanstve prežívajú renesanciu. Opäť sa však snažia túto bežnú súčasť interiéru zmeniť a pretvoriť ju na niečo, čo vyvolá po vstúpení do priestoru obrovský záujem. Aj preto tapety vyrábajú z kvalitných a luxusných tkanín, ktoré navyše obohacujú o vzory. A to nie obyčajné. Mnohé z nich sú skutočne výrazné, až expresívne, ich povrch je štruktúrovaný, vytvárajú na stenách 3D efekt či majú obrovský potenciál na optické hry v priestore. Ak sú takéto tapety vhodne a odborne skombinované s ostatnými súčasťami interiéru, na svete je skutočne jedinečný, inovatívny a luxusný priestor, ktorý naplní požiadavky aj tých najnáročnejších klientov.