Kravata je čisto mužskou záležitosťou! A prečo?

Pánske kravaty sú veľmi skloňovanou témou v módnom priemysle. Formálne strihaná kravata sa zahrievala na hrudi nemeckej herečky a speváčky Marlene Dietrichovej, hoci ide skôr o pánsky doplnok podčiarkujúci eleganciu. Vo svojej podstate nemajú kravaty žiadnu funkciu a praktické využitie, ale v šatníkoch gavalierov sa objavujú už od devätnásteho storočia. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme kúsky, ktoré vám možno vyrazia dych.

V kategórii s kravatami stoja na jednej strane špičkové modely, na druhej strane čertovské prevedenie z módneho pekla. Aby sme inšpirovali pánsku populáciu, zameriame sa predovšetkým na kravaty s puncom originality. Ružové kravaty patria na krk mladým mužom, hnedé sfarbenie pristane podnikateľom a červené odtiene sa hodia na spoločenskú udalosť. Samozrejme, nemusíte sa týmto heslom riadiť. Každý muž má vlastný vkus. A čo sa páči vášmu kolegovi v práci, nemusí lahodiť vášmu štýlu.

Hnedo-biela kravata

Pracovná schôdzka s potenciálnym obchodným partnerom vyžaduje formálne oblečenie, konkrétne oblek vrátane kravaty. Aby ste neboli ako päsť na oko a súčasne nepôsobili príliš pri stene, mali by ste siahnuť po hnedo-bielej variante.

Šedo-biela kravata

Spoločenské udalosti, ako sú svadby, plesy a oslavy, sú spojené so spoločenským oblečením. Dámy si obliekajú honosné róby a páni ich sprevádzajú v kvalitnom saku v kombinácii s bielou košeľou a šedo-bielu kravatou. Univerzálna farba kravaty dokonale ladí aj s inými odtieňmi košieľ, napríklad s fialovou. Môžete farbu košele zladiť s farbou šiat svojej drahej polovičky a outfit doplniť šedo-bielou šlajfkou okolo krku.

Červená kravata

V šatníku gentlemanov by nemala chýbať červená kravata, ktorá symbolizuje sebavedomie nositeľa. Estetický doplnok príjemne oživí smoking každého elegána. V kombinácii s bielou košeľou pôsobí úchvatne. Vyraziť môžete na spoločenskú udalosť, ale aj do práce.