Dvere ako bytový doplnok? Jednoznačne áno!

Dvere ako bytový doplnok? Jednoznačne áno!

Aj napriek tomu, že je váš finančný rozpočet možno obmedzený, vaše dvere – či už sú to vchodové alebo interiérové, tvoria podstatnú súčasť bývania, a práve preto by ste ich výber nemali zanedbať. Čo stojí za zmienku je fakt, že nepotrebujete žiadnych vychytených interiérových dizajnérov, aby vám povedali, že pocit vášho domova je pre pohodlie životne dôležitý – koniec koncov, v ňom všetci trávime väčšinu času. Zabudnite na kompromisy a vyberte si okná či dvere, ktoré budú spĺňať vaše očakávania a túžby. Ako na to?

Dizajnové prevedenie

Majitelia domov sa často rozhodujú pre pestrofarebné vchodové dvere, aby dodali exteriéru akýsi šmrnc. Nič však nepokazíte neutrálnou bielou či hnedou farbou, keďže práve zemité odtiene nikdy nevyjdú z módy.  Dekoratívne sklenené prvky sú taktiež šjedným zo spôsobov, ako dodať vašim dverám vizuálny záujem. Mriežky možno použiť na pridanie kontrastu, pričom ich je možné nakonfigurovať s rôznymi vzormi, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad. Štýl dodávajú aj ďalšie sklenené komponenty, ako sú bočné svetlá či priečniky.

Energetická účinnosť

Energeticky úsporné vchodové dvere zo sklenených vlákien znesú extrémne teplo a chlad. Ako prírodný izolant s nízkou vodivosťou je drevo energeticky efektívnou voľbou aj pre vchodové dvere, pričom čoraz viac výroba drevených okien podlieha prísnym pravidlám a inovatívnym postupom, vďaka čomu sú taktiež ideálnou voľbou do novostavieb. Pretože drevo je prírodný materiál, drevené vchodové dvere i okná  vyžadujú pravidelnú údržbu, aby vám vydržali desiatky rokov, a to bez známok opotrebenia.

Využite odborné poradenstvo

Veľkosť a materiál dverí, ako aj akékoľvek ďalšie prispôsobenia môžu ovplyvniť celkové náklady na vchodové i interiérové dvere, čo treba mať počas nákupu na pamäti. Ak si s výberom neviete dať rady, neváhajte a poraďte sa s odborníkmi, ktorí vám na základe vašich preferencií pomôžu vybrať ideálne bezpečnostné dvere i okná pre váš domov.