Zbavte sa nevítaných myších návštevníkov

Zbavte sa nevítaných myších návštevníkov

Myši sú veľmi prefíkané stvorenia, ktoré sa dokážu akoby zázrakom dostať cez zatvorené dvere, cez stenu alebo sa ocitnú v byte na siedmom poschodí. Mať takéhoto nevítaného návštevníka doma nie je nič príjemné a prítomnosť myší v domácnosti ohrozuje vaše zdravie. Ako myši škodia a ako sa ich zbaviť?

Myši sa pretiahnu aj cez malú dierku

Myši sa nevyskytujú len v rodinných domoch alebo v pivniciach. Veľmi rýchlo sa dokážu dostať aj do bytu na poschodí. Nepozorovane sa vyvezú výťahom a cez malú škáročku sa pretisnú do vnútra bytu. Myši dokážu vysoko vyskočiť, loziť po stenách, pretiahnuť sa cez trúbky a vyhrýzť si do steny otvor. Do domov a bytov ich láka nielen teplo, ale tiež potrava, ktorú nachádzajú u ľudských hostiteľov na každom kroku. Ak nechcete myši prilákať do svojho príbytku, mali by ste domácnosť udržiavať v čistote a nenechávať zvyšky jedla na stole či padnuté na zemi.

Ako myši škodia

Okrem toho, že sú myši väčšine ľudí nepríjemné na prvý pohľad, sú tiež nebezpečné pre vaše zdravie. Po odhalení prítomnosti myší si ihneď zaobstarajte pascu. Pasca na myši je stále jedným z najviac účinných prostriedkov, ako sa ich zbaviť. Myši sa po vylezení zo svoje skrýše pohybujú po celom dome, lozia po stoloch a po jedle. Týmto spôsobom prenášajú choroby. Najčastejšie ide o hantavirózu, ktorá sa v posledných rokoch kvôli premnoženiu myší začala medzi ľuďmi veľmi šíriť. Pri hantaviróze môžete očakávať podobné symptómy ako pri chrípke – horúčka, slabosť, bolesti tela. Okrem tohto vírusového ochorenia sú myši prenášačmi salmonelózy, týfusu či tuberkulózy. Nie je na mieste sa hrať na ochranárov prírody. Keď odhalíte prítomnosť myší v interiéri, kliknite na stránky Bugy drogéria a kúpte si niektorý z deratizačných prostriedkov.

Takto sa myší zbavíte

Okrem už spomínanej pasce na myši sú dostupné aj iné prostriedky boja proti myšiam. Na princípe pasce fungujú lepidlá na myši a domčeky, do ktorých myš vlezie, ale von sa jej nepodarí dostať. Do pivníc alebo do exteriéru je určená otrava na myši. V prípade, že žijete v oblasti, kde je výskyt myší enormný, investujte do elektronického plašiča myší. Plašič vydáva ultrazvukové vlny, ktoré sú pre myši veľmi nepríjemné. Tento malý prístroj odpudí myš na veľkú vzdialenosť, ale pre ľudí nie je zdraviu škodlivý. Vyskúšať môžete aj nasadenie prirodzeného nepriateľa myší – zaobstarajte si mačku alebo psa.