Domáca liečba rosacey

Domáca liečba rosacey

Rosacea je chronické kožné ochorenie, pri ktorom zohrávajú hlavnú úlohu vlásočnice. Tieto tenké krvné cievy v pokožke sa rozšíria čím sa nahromadí v koži krv a prejaví sa to začervenaním pleti. Ide o chronické ochorenie, ktoré, ak sa nelieči sa zhoršuje. Pre toto ochorenie sú typické fázy vzplanutia a pokoja.

Liečba rosacey

Ohľadom liečby rosacey sa určite obráťte na lekára. Správnou liečbou môžete príznaky ochorenie výrazne zmierniť. Ak by ste ochorenie ignorovali koledujete si o väčšie problémy. Toto kožné ochorenie môže viesť až k zhrubnutiu kože a deformácii tváre.

Dôkladnou a správnou starostlivosťou o pokožku s rosaceou môžete liečbu podporiť. Okrem vhodnej kozmetiky môžete vyskúšať aj rôzne domáce recepty na rosaceu.

Med

Med je plný živín, ktoré sú prospešné nie len pre organizmus ale aj pleť. Naneste trochu medu na postihnuté miesto na pokožke, jemne vmasírujte a nechajte 15 – 20 minút pôsobiť. Následne pokožku opláchnite vlažnou vodou. Med dodá pokožke potrebné vitamíny a hydratuje ju.

Uhorka

Ak vás trápia čierne kruhy pod očami určite siahnete po plátkoch uhorky. To ale nie je jediný problém, s ktorým vám môže táto zelenina pomôcť. Rozmixujte uhorku a naneste ju na začervenané miesto na pleti. Po cca 30 minútach pôsobenia umyte vlažnou vodou. Uhorka má upokojujúce a hydratačné účinky takže zmierni začervenanie a pleť hydratuje.

Levanduľový esenciálny  olej

Levanduľový olej má upokojujúce a protizápalové účinkypodporuje hojenie. Tieto účinky môžete využiť na zmiernenie príznakov rosacey. Zmiešajte 2 kvapky esenciálneho oleja s mandľovým alebo kokosovým olejom. Zmes nanášajte na postihnuté miesta každý večer.

Pozor: Esenciálne oleje nikdy nenanášajte na pleť čisté. Obsahujú vysoké koncentrácie účinných látok a mohli by pokožku podráždiť. Pred použitím ich vždy zmiešajte s olejom, ktorý pokožka znáša bez problémov.