Túžite po luxusnej spálni? Najdôležitejšia je manželská posteľ! 

Ak niekto povie, že spálňa je najdôležitejšou miestnosťou v domácnosti, nie je ďaleko od pravdy. Je to totiž izba, v ktorej sa váš deň začína, no aj končí. Práve to je dôvod, prečo by ste jej zariaďovaniu mali venovať dostatok pozornosti.

Túžite po luxusnej spálni? Tak ste tu správne. Luxusný interiér si vyžaduje kombináciu elegantného nábytku a jemných textílií. Základom úspechu je však dokonalá manželská posteľ.

Luxus máte na dosah aj vy

Pri výbere postele do spálne by ste v prvom rade mali myslieť na jej rozmery. Dôležitým faktorom, ktorý na veľkosť postele vplýva, je priestor, ktorým disponujete. Áno, ideálnou voľbou býva manželská posteľ 180 x 200 centimetrov, no nie vždy je na ňu miesto. 

Ak máte miesta menej, nezúfajte. Postele sú totiž dostupné v rôznych rozmeroch, aby každý zohnal presne to, čo potrebuje.

Royal postele, alebo po slovensky kráľovské postele, si vašu pozornosť získajú hneď. Spomedzi ostatných postelí vyčnievajú a sú kombináciou luxusu, štýlu, pohodlia a elegancie, ktoré chcete vo svojej spálni mať. Tieto postele majú spravidla vysoké a zaujímavé čelo a sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov.

Pri materiáloch ešte ostaneme. Postele sa dnes vyrábajú z rôznych materiálov a látok. Kým kedysi boli obľúbené drevené postele, dnes sa do popredia dostávajú tie čalúnené

Práve čalúnenie hrá v celkovom dojme nesmierne dôležitú rolu, pretože posteľ, ktorá sa vám spočiatku nepáčila, dokáže premeniť na niečo úplne iné. Výber poťahových látok a farieb býva veľmi bohatý a na svoje si prídu aj tí najnáročnejší. Najčastejšie používanými látkami sú zamat a velúr

Ponuka modelov je v súčasnosti obrovská a ako kupujúci nemáte žiadne limity. Pri výbere postele myslite na to, že posteľ by mala odrážať váš osobný štýl.

Okrem postele by ste však mali myslieť aj na matrac, ktorý kvalitu vášho spánku ovplyvňuje ešte viac, než samotná posteľ. 

Je to aj o detailoch

Vytvorenie luxusnej spálne však nie je iba o posteli. 

Obohaťte priestor o detaily, ako sú vankúše a prikrývky. Dostatok času však venujte aj výberu správnej posteľnej bielizne. Za zmienku stojí satén, no krok vedľa neurobíte ani s klasickou bavlnou. Vyberajte však na základe svojich preferencií, aby bol váš spánok čo najpohodlnejší.

Spálňa by mala byť zladená do rovnakých farieb a odtieňov. Luxus býva často minimalistický, na čo by ste zase mali myslieť pri výbere nábytku.

Luxusná spálňa nie je iba o vizuálnom dojme, ale aj o komforte. V jej srdci stojí manželská posteľ, ktorej výber občas býva náročný, no vždy sa doň oplatí investovať čas. Nezabúdajte na to, že nič nie je dôležitejšie, než dobre strávená noc vo vašom súkromnom luxusnom raji.

 

zdroj: freepik