Plánujete dovolenku na mori? Nezabudnite na cestovné poistenie!

Plánujete dovolenku na mori? Nezabudnite na cestovné poistenie!

Pri plánovaní dovolenky na mori mnohí cestovatelia podceňujú dôležitosť cestovného poistenia. Či už si prenajímate loď od priateľov, alebo máte vlastnú, nepredvídateľné situácie môžu vzniknúť kedykoľvek. Cestovné poistenie je kľúčom k bezstarostnému dovolenkovému zážitku.

Čo všetko sa môže na lodi stať?

More je rovnako nevyspytateľné ako hory. Počasie sa môže zmeniť veľmi rýchlo a búrka na mori dokáže spôsobiť neplechu nielen na palube lode, ale aj na vašom zdraví. Náhle zmeny počasia ako búrky a hurikány sú postrachom aj skúsených námorníkov. Preto je nutné mať pre plavby na mori kapitánske skúšky. Nezamieňajte ich však s preukazom vodca malého plavidla, ktorý platí vo vnútrozemí.

Okrem toho lode na predaj i prenájom trpia ako iná technika poruchami. Núdzové opravy môžú viesť k evakuácii, ktorá býva stresujúca a často pri nej dochádza k zraneniam. Zranenia alebo neočakávané zdravotné problémy nastávajú kedykoľvek a samotná doprava na pevninu vrtuľníkom vás dokáže finančne zruinovať.

Prínosy cestovného poistenia sú obrovské pri každom type dovolenky

Poisťovne poskytujú široké spektrum poistení na hory, na dovolenky na súši i na dovolenky na mori.

Cestovné poistenie a liečebné náklady

Cestovné poistenie pokryje liečebné náklady v prípade zranenia alebo ochorenia počas plavby. V prípade technickej poruchy alebo iných krízových situácií vám poisťovňa poskytne evakuáciu, zaplatí hospitalizáciu i prevoz späť domov.

Poistenie zodpovednosti za škody

Jachty na predaj nie sú lacné, a ak poškodíte pri kormidlovaní prenajatú loď alebo poškodíte cudziu loď, poistenie zodpovednosti za škody chráni pred nákladnými opravami. Spomenúť musíme tiež dopravu na miesto vyplávania lode. Počas letu sa môže prihodiť, že stratíte batožinu. Cestovné poistenie pokrýva stratu alebo poškodenie osobných vecí, vrátane elektroniky a výstroje.

Doplnkové cestovné poistenie

Informujte sa v poisťovni aj o možnostiach doplnkového pripoistenia. Napríklad pripoistenie kapitána a posádky lode. Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Môže sa stať, že pre vycestovaním ochoriete. Plavbu budete musieť stornovať. Poistenie storno poplatkov býva v cestovnom poistení bežne zahrnuté.

Tip na záver: Cestovné poistenie vám môže ušetriť veľký obnos peňazí v prípade nečakaných situácií a umožní vám sústrediť sa na bezpečný a príjemný zážitok. V prípade núdze môžete využiť nonstop asistenčné služby, ktoré vám poskytnú rady a podporu. Cestovné poistenie nie je len voľbou, je to investícia do vášho pokojného zážitku na mori.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter