Investičné zlato v roku 2023: Bezpečná investícia s rastúcou hodnotou

Investičné zlato v roku 2023: Bezpečná investícia s rastúcou hodnotou

Zaujíma vás trh s investičným zlatom? Pozrite sa s nami na aktuálne trendy. Investičné zlato pokračuje vo svojej role dôveryhodnej investície, a to aj v roku 2023, pričom sa jeho cena na trhu zvýšila.

Od začiatku roka do konca júna cena zlata vzrástla o približne 4 %, čo odráža jeho silnú pozíciu v nestabilnom ekonomickom prostredí. K 8. decembru 2023 cena zlata dosiahla úroveň 2008,10 USD za trójsku uncu, čo predstavuje 12,17% nárast oproti predchádzajúcemu roku​​.

Dôvody rastu hodnoty zlata

Vzostup ceny zlata je možné pripísať rastúcim úrokovým sadzbám, volatilite na akciových trhoch a nestabilite v bankovom sektore. Tieto faktory tradične vedú investorov k nákupu zlata ako bezpečnej investície v časoch ekonomickej neistoty. Vzhľadom na tieto tendencie a predpovede, že dopyt po bezpečných aktívach môže v dohľadnej budúcnosti zostať vysoký, je investícia do zlata rozumným krokom​​.

Investičné zlato vs. ostatné investičné možnosti

Keď porovnáme investičné zlato s inými investičnými nástrojmi, ako sú akcie a nehnuteľnosti, zlato sa ukazuje ako stabilná a menej volatilná alternatíva. Nehnuteľnosti vyžadujú značné množstvo údržby a sú vystavené riziku lokálnych trhových zmien, zatiaľ čo akcie sú často pod vplyvom rýchlych trhových výkyvov, naopak zlato poskytuje konzistentnú hodnotu a ochranu proti inflácii​​.

Zlaté zliatky s hologramovou technológiou prinášajú výhody pre veľkých aj drobných investorov

Pre investorov, ktorí hľadajú spoľahlivú ochranu svojho portfólia, môžu byť ideálnou voľbou zlaté zliatky s hologramovou technológiou od švajčiarskej rafinérie Argor-Heraeus. Na Slovensku aj v Českej republike ich ponúka Zlatovna. Tieto zliatky poskytujú nadštandardnú ochranu pred falšovaním a ponúkajú aj vizuálne výnimočnú formu zlatých zliatkov. Ako sa ukazuje, rastúca cena zlata a jeho stabilná povaha v turbulencii finančných trhov robia z týchto zliatkov nielen bezpečnú, ale aj rozumnú investíciu do budúcnosti.