Detox pečene: Očista zvnútra i navonok

Prečistiť si telo i psychiku nie je nikdy na škodu, najmä, ak to urobíme prírodnou cestou. Čo tak vyskúšať prírodný detox pečene, ste za?

Pečeň a jej očista

Pečeň je orgán, ktorý má schopnosť sa regenerovať, keďže zvyčajne pracuje iba na menej ako jednu pätinu celkového výkonu. Avšak alkohol, chemikálie, lieky, vyprážané jedlá, skrátka všetko nezdravé, čím ju dennodenne zaťažujeme, jej dáva slušne zabrať a môže to viesť až k preťaženiu pečene. Poškodená pečeň už ale nie je schopná účinne detoxikovať krv,  čoho príčinou toxíny v tele ostávajú. Je preto účinnou prevenciou pečeň zbytočne nezaťažovať a z času na čas istotne nezaškodí ani dopriať si prírodný detox pečene.

Detox pečene zmenou jedálnička

Pre niekoho je detoxom tela aj odstránenie nežiadúceho tetovania, bez ohľadu na to, aká vysoká je cena tohto úkonu, ďalším pomôže skôr očista ich vnútra.

Tou najprirodzenejšou a asi aj najjednoduchšou možnosťou, ako si možno prečistiť nielen pečeň, je doplniť si do jedálnička kvalitné potraviny, a naopak z neho vylúčiť tie škodlivé.

Na pečeň blahodarne pôsobí citrón, keďže obsahuje veľké množstvo vitamínu C, draslíka a bioflavonoidov, ktoré spevňujú tkanivá, a teda uvoľňujú toxíny. Ideálne je pravidelne piť vodu s citrónom, najlepšie hneď ráno na prázdny žalúdok. To skvelo naštartuje nielen pečeň, ale celý organizmus.

Skvelé pre pečeň sú i zelené potraviny či kyslá kapusta.

Pre každého, kto už má s pečeňou problémy, sa dokonca odporúča dať si poctivú, minimálne mesiac trvajúcu kúru pozostávajúcu z konzumácie iba týchto prospešných surovín,  avšak o tom, koľko a v akej úprave ich jesť, je dobré s najprv poradiť s odborníkom. Nech je očista pečene skutočným prínosom pre vaše telo i myseľ.