Ako správne umývať okná

Na internete môžeme nájsť veľké množstvo návodov ako správne umývať okná. My Vám poradíme niekoľko zaručených rád a odporúčaní priamo od špecialistov a výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné plastové okná Cedera.

Pri akom počasí umývať okná ?

Umývať okná je  najlepšie pri oblačnom počasí. V prípade, že je vonku slnečno a teplo, voda na skle veľmi rýchlo schne, tým sa Vám veľmi ľahko vytvoria šmuhy. Preto nemusíte mať výčitky, keď pri slnečnom počasí namiesto plánovaného umývania okien idete von 😊 .

Aké čistiace prostriedky používať ?

Vsaďte na jednoduchosť. Aj keď doba ide stále dopredu a okná sú čím ďalej kvalitnejšie, pre ich umývanie nie sú potrebné prípravky s ťažkým chemickým zložením. Odborníci ako aj výrobcovia okien odporúčajú používať klasické, už zaužívané prostriedky. Vlažná voda a klasická handra. Ak chcete po umytí okná aj leštiť, použite utierky z mikrovlákien, ktoré majú vysokú absorpčnú schopnosť. Taktiež musíme spomenúť staré dobré noviny, pomocou ktorých umývali okná aj naše staré mamy. Vyhnite sa však novinám vyrábaným z lesklého papiera. Nebojte sa siahnuť po špecializovaných saponátoch určených na okná.  Ak chcete vyskúšať nejakú babskú radu, odporúčame pridať do vlažnej vody ocot. Ocot je veľmi dobrým pomocníkom, keďže dokáže odmastiť a zároveň aj vyleštiť okno. Ešte máme jeden netradičný tip. Svetlým pudingom môžete umyť okná a následné  leštenie bude hračka. Svetlý puding musíte rozpustiť v 4-5 litroch vlažnej vody a následne takouto vodou umyť Vaše okná.

Čo nepoužívať ?

Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky alebo handry, ktoré môžu zapríčiniť poškriabanie skla. Ak sa chcete vyhnúť veľkým šmuhám a mastným škvrnám  v žiadnom prípade nepoužívajte prípravky na riad.  Ako sme už vyššie spomenuli, používajte vlažnú vodu. V prípade, že použijete horúcu vodu znižujete účinnosť Vašich čistiacich prostriedkov. Voda by mala mať menej ako 30 stupňov.

Kedy umývať okná ?

Ak si myslíte, že je jedno v akom poradí doma upratujete, tak sa mýlite. Umývajte okná až potom, ako povysávate. Vyhnete sa víreniu prachu na Vaše prácne umyté okná.

Ak však Vaše okná už nevyzerajú tak, ako by mali je nevyhnutná kúpa nových okien  a následná výmena okien s ktorou vám veľmi ochotne pomôžu pracovníci spoločnosti Cedera na priloženej stránke.