Čo hovoria prstene o našej povahe? Možno budete prekvapení

Ukáž mi, aké cenné šperky nosíš a ja ti poviem, aká si. Presnejšie, aký prsteň na akom prste. To je totiž veľmi výpovedné, neraz aj výpovednejšie, ako by sme si želali.

Tak čo, na akých prstoch nosíte prstene vy?

Výber prsteňa a sila podvedomia

Málokto z nás si uvedomuje, že dať si na prst krásny prsteň z bieleho zlata o nás hovorí aj niečo viac, ako len to, že sa nám páčia šperky v striebristých odtieňoch. Je to aj o našom podvedomí, ktoré pri voľbe prsteňa aj prsta, kam si ho nasadíme, pravdaže, ak nejde o obrúčku či snubný prstienok, veľmi rozhoduje.

Palec verzus ukazovák a prstene na nich

Začnime najväčším prstom - palcom. Prsteň na palci je síce trochu netradičný a možno aj nepohodlný, ale nájdu sa osoby, ktoré nosia prstene aj na tomto prste. Obzvlášť v posledných rokoch sa stal palec obľúbeným prstom na nosenie prsteňa.

Ak ste tiež prepadli tomuto „trendu“, potom to o vás vypovedá, že ste originálni a samostatní jedinci, ktorí sa neboja vybočiť z davu.

Ďalším prstom, kam si možno nastoknúť aj vzácne prstene s diamantom, je ukazovák. Prsteň na ukazováku hovorí o jeho nositeľovi, že prahne po pracovných úspechoch, rád riadi a kontroluje, vďaka čomu je zvyčajne skvelý vodca.

Prstenník - najobľúbenejší prst na nosenie prsteňov

Prostredník a prsteň na ňom uprednostňujú predovšetkým uzavretejší ľudia, navonok chladní, no vo vnútri veľmi citliví a neistí. Sú aj precízni a spoľahliví.

Prstenník, najobľúbenejší prsteň na nosenie prsteňa, je vyhradený pre tie najdôležitejšie prstene – obrúčku a zásnubný prsteň, preto na ňom nosí prsteň drvivá väčšina z nás. Ak sem patríte aj vy, mali by ste byť skôr otvorení, spoločenskí, pokojní a dobrosrdeční.

Napokon ostal ešte malíček. Prstienok na malíčku tiež nie je celkom bežnou záležitosťou, o to výpovednejšie je jeho nosenie na tomto prste. O nositeľovi hovorí, že je slobodomyseľný a proti niekomu/niečomu vzdoruje. Príkladom z minulosti sú ženy – feministky, ktoré v 19. storočí práve prsteňom na malíčku demonštrovali svoju príslušnosť k rodiacemu sa feministickému hnutiu. Na malíčku nosia prstene i členovia rôznych tajných spolkov, neraz preto v sebe prsteň ukrýva aj tajnú pečať.

Súhlasíte s uvedenými tvrdeniami? Je skutočne to, na akom prste nosíme prsteň, také výpovedné?