Jazierková chémia. Starajte sa o svoje záhradné jazierko.

Svoju záhradu si môžete skrášliť rozličnými spôsobmi. Jedným z nich je aj výstavba záhradného jazierka. Či už ho budete vnímať ako estetický dizajnérsky kúsok, alebo ako živý ekosystém, je už na vás. No v každom prípade ním prispejete  ku skrášleniu vašej záhrady a k vytvoreniu si príjemného prostredia na oddych a relaxáciu. No netreba zabúdať, že aj záhradné jazierko si vyžaduje starostlivosť.

Prečo mať na záhrade jazierko?

Možno sa pýtate, aké sú dôvody pre záhradné jazierko. Vo väčšine prípadov prvotným podnetom na jeho výstavbu je práve estetické hľadisko. Prispieva ku kráse celej záhrady a na rozdiel od kvetov či iných rastlín na záhrade je možné obdivovať krásu jazierka po celý rok. Navyše, ponúka možnosť chovať v ňom rôzne druhy rýb a pestovať širokú škálu rastlín. Pravdepodobne najviac rozšírenými sú lekná, ktoré okrem toho, že v jazere plnia estetickú funkciu, tak aj zabraňujú prenikaniu slnečných lúčov na dno jazierka čím sa eliminuje rozširovanie rias. Ponuka lekien je ozaj široká, čo sa týka farebnosti, veľkosti ale aj tvaru. Je už len na vás, aké si vyberiete. Záhradné jazierko zároveň prispieva k vytváraniu pokojnej atmosféry a vytvára ideálne prostredie na oddych po náročnom a stresujúcom pracovnom dni. V lete je skvelým miestom, kde môžete tráviť chvíle s rodinou či priateľmi na spoločných oslavách, grilovačkách či iných stretnutiach. Jazierko je výborným prostriedkom, ktoré dokonale šetrí vodu. A to takým spôsobom, že ho môžete využiť ako zásobník dažďovej vody, ktorú  potom môžete používať na polievanie záhrady. Navyše, ďalším pozitívom záhradného jazierka je to, že navyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti. Náklady, ktoré do jeho výstavby investujete, sa vám vrátia v podobe znížených výdavkov na zavlažovanie či rekreáciu a podobne.

Nezabúdajte však na pravidelnú starostlivosť

Je bežné, že v záhradných jazierkach sa postupom času vytvárajú riasy. Likvidácia rias v jazierku môže pre niekoho predstavovať stále opakujúci sa problém. No pri správnom využití dostupných prostriedkov sa tomu vyhnete. S využitím správnych prípravkov budete môcť kontrolovať riasy v jazierku ako profesionáli. Ponuka obsahuje prípravky na okamžitú likvidáciu rias jazierkovou chémiou, z ktorých najčastejšie používaným je produkt FIAP Algoxan. Nemali by ste zabúdať ani na preventívne prípravky, ktoré zabraňujú výskytu rias z dlhodobého hľadiska. Na to, aby ste zabezpečili správne fungovanie biologických procesov v jazierku sú nevyhnutné práve štartovacie baktérie. Tieto nitrifikačné baktérie v eshope Numa.sk nájdete v niekoľkých rôznych formách. Okrem toho, v eshope nájdete všetky produkty, ktoré sú potrebné na správnu starostlivosť o vaše záhradné jazierko.