Posilňujte, trénujte, nechajte sa rozmaznávať

Bazén v záhrade za domom ju super. Môžete pri ňom leňošiť, oddychovať, vychutnávať si chladivé, osviežujúce účinky vody. Nemusíte sa obmedzovať, môžete si užívať, kedykoľvek chcete. Nemusíte stáť v dlhých radoch pred pokladnicami, nemusíte sa tlačiť na dekách ani v bazéne. Domáci bazén má v zásade skoro samé výhody. Okrem toho, že sa v ňom nedá nijako extra športovať. No aj tento maličký nedostatok sa dá elegantne vyriešiť. Stačí si zaobstarať protiprúd. Zariadenie, ktoré vytvára silný prúd vody a vzduchu, proti ktorému plávate.

Protiprúd patrí medzi bazénové príslušenstvo, ktoré je vyrobené nielen pre zábavu, ale hlavne pre kondíciu a zlepšenie fyzického zdravia. Pri dnešnom sedavom životnom štýle je dôležité hýbať sa a športovať. Protiprúd v bazéne je výborná možnosť, ako spojiť príjemné s užitočným, keďže plávanie patrí medzi najzdravšie a najprirodzenejšie športy. A navyše na čerstvom vzduchu.

Ešte stále sa to dá

Ak bazén vlastníte a vravíte si, že už je na protiprúd do bazéna neskoro a že sa s tým už nedá nič robiť, nie je to pravda. Samozrejme, je lepšie, jednoduchšie a efektívnejšie, ak na všetky doplnky myslíte priamo pri stavbe bazéna. Protiprúdy sú však doplnky, ktoré si môžete zaobstarať i dodatočne. Dokonca máte i na výber. Buď zabudované, alebo závesné.

Zabudovaný protiprúd je vhodný do zapustených bazénov, závesný môžete použiť tak do zapustených, ako i nadzemných bazénov. Toto riešenie je pohodlné a dokáže ho sprevádzkovať takmer každý šikovnejší domáci majster. Treba však myslieť na to, že pri domácom zapojení môžete prísť o záruku.

K obom typom sa dodáva ďalšie príslušenstvo, špeciálne nadstavce, ktoré môžu slúžiť ako masážne prostriedky.

Je čas hýbať sa

Vy ste si však nekúpili protiprúd prioritne kvôli masážnym dýzam, ale preto, aby ste mohli športovať. Ako intenzívne, to závisí od toho, aké zariadenie si zvolíte, s akým výkonom a prietokom. Na trhu je viacero typov pre rekreačných, ale aj profesionálnych plavcov, pre menšie, ale i väčšie bazény. Ak máte dostatočne veľký a pevný bazén, nič nepokazíte, ak si kúpite silnejší protiprúd. Sila prietoku sa dá regulovať, čiže môže slúžiť všetkým bez ohľadu na výkonnosť. Nastavíte si ho podľa potreby a jednoducho už len plávate a trénujete. Zrejme z vás nebude priamo majster sveta, ale rozhodne sa budete cítiť lepšie, zdravšie a výkonnejšie.

A po výdatnom tréningu môžete využiť aj masážne dýzy. Cíťte sa ako vo vírivke. Oddychujte a nechajte sa rozmaznávať. Určite si to zaslúžite.