Čaká vás operácia šedého zákalu? Klinika musí klásť dôraz na bezpečie

Operácia šedého zákalu je jediným riešením tohto problému, pretože nezaberajú ani kvapky, ani lieky. Ak sa šedý zákal nerieši včas, môže prerásť až do úplnej slepoty. Preventívne prehliadky a operačný zákrok preto netreba presúvať na neskoršie. Aby ste boli s výsledkom skutočne spokojní, očnú kliniku vyberajte rozumne.

Nevyhnutnými kritériami pri výbere očnej kliniky je profesionálne zloženie lekárskeho tímu, kvalita, vysoká sterilita, čistota, ako aj nefalšované referencie. Len tak môže byť zákrok, ktorý sa chystáte podstúpiť, bezpečný.

Klinika so širšou ponukou

Jednou jedinou laserovou metódou nie je možné operovať všetky typy problémov. Preto si vyberajte kliniku, ktorá má v ponuke viacero druhov laserových operácií. Tak vám môžu vybrať presne tú, ktorú potrebujú práve vaše oči. Ak klinika ponúka len jednu jedinú, niektorým pacientom to môže uškodiť. Veď kto by posielal klientov ku konkurencii.

Vyšetrenie aj operácie v rovnaký deň? Zabudnite!

Keď vám klinika ponúkne v jeden termín vyšetrenie aj operáciu, poobzerajte sa radšej niekde inde. Hoci by to v dnešnej uponáhľanej dobe len pomohlo, očiam by to nemuselo prospieť. Bežným štandardom je minimálne odstup aspoň 24 hodín.

Najbezpečnejšia operácia šedého zákalu u nás

Operácia šedého zákalu patrí medzi najčastejšie a najbezpečnejšie operácie. Preto sa vďaka používaným technológiám a dlhoročnej praxi lekárov nie je čoho báť. Aj na Slovensku je možnosť podstúpiť operáciu šedého zákalu pomocou ešte bezpečnejšou metódou FEMTO Z-KATARAKTA. Takýto typ operácie prebieha pomocou lepšieho a presnejšieho laseru Ziemer FEMTO LDV Z8. Jedinou klinikou na Slovensku, ktorá sa takýmto prístrojom môže pochváliť, je očná klinika iClinic patriaca medzi najbezpečnejšie kliniky vôbec.

 

Foto: Bigstockphoto