Bývate na hlučnej ulici a bojíte sa zlodejov? Plastové okná vaše obavy zaženú

Zaobstarať si plastové okná je vždy dobrý nápad. Mnohých ľudí prekvapí ich nízka cena, ktorá mnohonásobne prevyšuje kvalitu. Okná z plastu okrem toho poskytujú aj iné výhody zvyšujúce komfort bývania. Je jedno, či bývate v meste alebo na dedine, s plastovými oknami zmiznú vaše obavy zo zlodejov a váš domov sa stane oázou pokoja.

V minulosti trendová záležitosť, dnes nevyhnutnosť

Pred pár rokmi boli plastové okná veľmi módnou záležitosťou a neprihliadalo sa na ich kvalitu. Preto boli majitelia plastových okien z ich vlastností sklamaní. Našťastie sa postupne zvyšovala ponuka, pribúdali výrobcovia a zlepšili sa aj technológie, ktoré dodali oknám jedinečné vlastnosti. Časom sa začali vyrábať z plastu nielen okná, ale ja plastové vchodové dvere. Plastové dvere podobne ako okná môžete v súčasnosti vidieť na mnohých domoch. Plast je naozaj skvelý materiál, ktorý je nielen pevný, ale aj variabilný. Plastové okná sa dnes vyrábajú v mnohých farebných prevedeniach a na prvý pohľad sa nedajú rozoznať dokonca od drevených. Vďaka tomu im dávajú prednosť nielen majitelia novostavieb. Staršie domy veľmi často nemajú dobré tepelno izolačné vlastnosti a teplo z nich uniká závratnou rýchlosťou. Tomu čiastočne zabránia práve plastové okná, ktorých cena je nízka v porovnaní s úsporou dosiahnutou na vykurovaní. Kvalitné plastové okná udržiavajú v miestnostiach stabilnú teplotu a okrem toho majú ďalšie jedinečné vlastnosti.

Zažeňte stres a vytvorte si doma pohodlie

Prísť z práce domov, ľahnúť si a relaxovať. Nemožné. Ruch z ulice preniká do vášho domu a vy pociťujete beznádej. Tak prečo ste ešte nevymenili staré okná za nové z plastu? Vo veľkých mestách akým je Bratislava sú plastové okná nevyhnutnosťou. Plastové okná s dvojitým izolačným sklom zabezpečia vo vašom dome alebo byte ničím nerušené ticho. Pri kúpe okien z plastu si všímajte index nepriezvučnosti (Rw), ktorý udáva tlmenie hluku v decibeloch. Index musí byť čo najvyšší. Pre pokojný oddych odporúčame index okolo 35 decibelov. Ďalším dôvodom stresu býva strach zo zlodejov. Aj tento nežiaduci pocit vám pomôžu eliminovať plastové okná. Vsaďte na okná z plastu v najvyššej kvalite s bezpečnostným kovaním, špeciálnym bezpečnostným sklom, bezpečnostnou kľučkou a minimálne dvomi bodmi na uzamykanie. Veď na bezpečí vašej rodiny a na ochrane majetku sa neoplatí šetriť.