Znepríjemňujú vám život cudzie zvieratá? Zbavte sa pomocou efektívneho odpudzovača

Túlavé zvieratá sú problémom, s ktorým si vie dať rady naozaj len málokto. Psy a mačky sú v niektorých mestách a obciach natoľko rozšírené, že si s nimi nevedia pomôcť nielen obyčajní ľudia, ale ani kompetentní. Ak máte doma malé dieťa alebo vlastného domáceho miláčika, môžu pre vás znamenať väčšie riziko ako si viete predstaviť. Hoci je pes najlepším priateľom človeka, nie každý jedinec sa tak správa. Voľne pohybujúce psy môžu byť agresívne a tiež dokážu prenášať rôzne choroby. Malo by byť vo vašom záujme, aby sa na váš pozemok nielen nedostali, ale ani sa k nemu nepriblížili. Riešenie tohto problému sa môže zdať zložité a to najmä čo sa mačiek týka. Možno ste si práve povedali, že ako je možné odlákať mačky a prinútiť ich, aby sa vášmu pozemku vyhýbali?

Aj tieto prítulné a všadeprítomné zvieratá môžete odlákať jednoduchým spôsobom. Použiť stačí odpudzovač psov, ktorý je určený na plašenie zvierat z priestoru, ktorý je prístrojom chránený. Funguje tak, že využíva vysokou citlivosť sluchu a pre spomínané psy a mačky vysiela nepríjemné ultrazvukové signály s premenným kmitočtom a intenzitou. Použiť ho môžete nielen v exteriéri, ale aj vo vnútri budovy je napríklad rodinný dom alebo hala. Vďaka malým rozmerom a hmotnosti ho môžete umiestniť hocikde sa vám zachce bez toho, aby narúšal prostredie. Samozrejme odpudzovač mačiek a psov má vplyv nielen na túlavé, ale aj domáce zvieratá. Umiestniť ho treba tam, kde sa váš miláčik nezdržiava, aby ho ultrazvukové signály nerušili a aby mal možnosť z priestoru chráneného týmto prístrojom odísť. V žiadnom prípade však vášmu zvieraťu neublíži, no nikdy ho neumiestnite blízko psieho domčeka alebo koterca.  Na ľudí nemá prístroj žiadny vplyv a preto sa môžu deti hrať v tesnej jeho blízkosti. Inštalácia prístroja je veľmi jednoduchá, pretože ho stačí umiestniť na miesto, ktoré chcete ochrániť. Odpudzovač pracuje automaticky a nie je potrebné žiadne jeho nastavovanie. Taktiež je odolný voči vlhkosti, no ak ho chcete používať vonku, je nutné chrániť ho pred dažďom a snehom.

Čo platí na vtáky...?

Nežiaducimi návštevníkmi bývajú nielen mačky a psy, ale aj rôzne druhy vtákov. Tie dokážu v priebehu pár minút zničiť celú vašu úrodu alebo znečistiť krásny dvor. Našťastie existuje plašič vtákov, ktorý váš problém vyrieši. Ide o prístroj veľmi podobný tomu predchádzajúcemu, no rozdiel je v tom, že využívaná je v tomto prípade vysoká citlivosť sluchu vtákov. Ultrazvukové signály nepôsobia na žiadne iné jedince a teda ani na vašich domácich miláčikov. Pokojne ho môžete umiestniť kde sa vám zachce, pretože vy a ani váš pes alebo mačka o ňom nebudete vedieť. Nenechajte sa viac utláčať predátormi, ktorých ste k vám nepozvali. Vyskúšajte odpudzovače, pretože s ich účinkom budete mimoriadne spokojný.