Život z druhej ruky? A prečo nie!

Nikto vás neprehovára, aby ste boli dumpsterom a živili sa jedlom z popolníc. Ale nakupovať na bazároch? To je skvelý nápad ako ušetriť, ale aj pomôcť životnému prostrediu. Recyklácia prospieva aj v tejto podobe.

Online bazár, to nie je len inzercia nehnuteľností. Kúpite tu všetko možné. A naopak, môžete to, čo nepotrebujete, ponúknuť iným. Zadarmo aj za peniaze. Záleží len na vás. Inzercia samotná nič nestojí, takže môžete ponúkať aj také drobnosti, ktoré by sa vám inak neoplatilo inzerovať. Trebárs váš 20 rokov starý počítač. Vám už nie je k ničomu, ale niekto z neho možná dokáže postaviť svoje perpetuum mobile. Vyhodiť vám ho príde ako škoda. Veď naviac k nemu máte citový vzťah.

Ale základ je, že si dáte záväzok, že nebudete kupovať nové veci. Ak ide o spodnú bielizeň – prosím. Ale nábytok? Ten určite nie. Lacný nábytok na predaj je skvelý spôsob, ako si zariadiť svoj prvý byt, ale aj vylepšiť bývanie na internáte či v priváte. Niekedy je za pár euro, inokedy za odvoz.

Nábytok z druhej ruky

Čo sa z nábytku oplatí na bazáre najviac nakupovať? Určite detský nábytok z druhej ruky. Postieľku, kolísku, celé detské izby pre najmenších, aj jedálenské stoličky pre batoľatá. Hodne sa predáva sedací nábytok. Predovšetkým rôzne rozkladacie gauče. Tie poslúžia, keď sa sťahujete do privátu bez zariadenia. Keď už ich nebudete potrebovať, opäť ich predáte. A pokiaľ na gauč dáte aspoň troch pozor, možná za rovnakú cenu , ako ste ho kúpili. Takže z toho môže byť kľude prenájom zadarmo.

Nábytok je na posielanie pomerne veľký. Optimálne je na stránkach Inzercia.sk vylistovať ponuky v mieste, kde bývate, alebo kam sa aktuálne sťahujte. Málokto vám totiž bude chcieť a vedieť sedaciu súpravu poslať na druhý koniec Slovenska. A ani vám sa pre ňu nebude chcieť tak ďaleko ísť. Vďaka prehľadným kategóriám ale na online bazáre nájdete to, čo hľadáte, aj priamo vo vašom okolí. Ľudia ponúkajú bytové doplnky, detský nábytok, kancelársky nábytok, knižnice, kúpeľňový nábytok, nábytkové steny, postele, police, sedací nábytok, skrine a komody, stoly, šatníky, stoly, záhradný nábytok, starožitný nábytok, ale aj vybavenie prevádzok.

Oblečte sa v bazáre

Nemusíte sa chodiť nikam prehrabovať v kopách oblečenia. Online bazár ponúka pánske oblečenie z druhej ruky. Nechýbajú zánovné veci, ale aj rôzne oblečenia z Anglicka, ktoré sa k nám vozí doslova vo vreciach. Sú to často outletové, teda úplne nové veci. Oplatí sa pozrieť po tých značkových. Často vám ale ulahodí aj starší lyžiarsky komplet, pánsky oblek, alebo obuv. Môže ísť aj o nenosenú. Zaujímavou kategóriou na Inzercia.sk je motocyklové oblečenie. Módny a textilný priemysel je jedným z najväčších znečisťovateľov životného prostredia vôbec. A nákupom pánskeho či iného oblečená z bazáru zmenšujeme textilnú produkciu a šetríme prírodu.