Ako si vybrať správnu sedaciu súpravu?

Obývačka v dome slúži na návštevy, relax, zábavu, ale aj na spánok. Aby sme sa tam cítili dobre, potrebujeme si vybrať tú správnu sedačku. Keďže v tejto miestnosti ide o dominantný kus nábytku, je dôležité sa rozhodnúť správne. Väčšinou ju kupujeme na dlhšie obdobie, a preto je treba vybrať kvalitnú, peknú a hlavne podľa vášho vkusu.

  1. Na čo sa bude sedačka využívať?

Je dôležité si hneď na začiatku ujasniť, z akého dôvodu si sedačku kupujete. Ak bude slúžiť pre návštevy či relax, tak vám stačí sedacia súprava. Naopak, ak máte veľa známych, ktorí by u vás radi občas prespali, tak siahnite po rozkladacej sedačke.

  1. Ako veľká by mala sedačka byť?

Ak máte veľkú obývačku, mali by ste zvážiť, aký veľký priestor by mala sedačka zaberať. Chcete ešte iné kreslá alebo stolíky? Chcete iba jednoduchý gauč, či tvarovanú sedačku do písmena U alebo L? Ak chcete, aby vaša sedačka zaberala väčšinu obývačky, tak by ste mali skôr siahnuť po tvare do U alebo L, pretože zaberajú veľa miesta, no poskytnú aj dostatok priestoru na sedenie. Pri rohovej sedačke do tvaru L je dôležité vedieť, či ju chcete s rohom alebo ležadlom. Naopak, ak máte malú obývačku, je dôležité myslieť hlavne na praktické využitie a samozrejme aj na vaše pohodlie a vtedy si môžete dať vyrobiť aj sedačku na mieru.

  1. Aký poťah by mala mať vaša nová sedačka? 

V tomto prípade musíte brať do úvahy to, či je poťah praktický, umývateľný, pevný, no aby bol aj pekný a podľa vášho vkusu. Poťah môže byť rôzny, a to napríklad látka bez vzoru, látka so vzorom, kožený poťah či koženkový. Dnes už existujú technológie, ktoré zabezpečujú, aby bol poťah na vašej sedačke odolný proti zašpineniu a škvrnám rôzneho druhu. Takéto látky na výrobu sedačiek využíva aj firma Ideal Sedačky.

  1. Akú konštrukciu má mať?

Konštrukcia vášho nábytku na sedenie je najdôležitejšia, aj napriek tomu, že ju nevidíte. Jej materiál rozhoduje o celkovej životnosti a kvalite. Bežný materiál na výrobu konštrukcie sedacích súprav je drevo alebo drevotrieska. V tomto prípade však ide o lacnejšiu formu sedačky. Najkvalitnejšou formou je kovová, resp. oceľová konštrukcia.