Najčastejšie problémy s autom

Žiadny stroj nevydrží večne a skôr či neskôr prídu prvé problémy a lebo poruchy. Treba vymeniť pokazenú súčiastku alebo jeho nesprávnym zaobchádzaním poškodil. Ako sa im vyhnúť, ak jazdíte na aute?

Najjednoduchším riešením je využiť prenájom auta. Každá autopožičovňa, je zodpovedná za špičkový stav prenajímaného vozidla, aby bol život klienta bez ohrozenia. Takže pravidelné prehliadky a servisovanie je povinnosťou. Požičovňa áut je preto spoľahlivý spôsob, ako sa väčšine problémom s autami vyhnúť.

A aké sú najčastejšie problémy s autom?

Nefunkčné svetlá alebo smerovky

Tento problém si všimnete okamžite, pretože svetlá sa nezapnúť a blinker môže blikať rýchlejšie.

Našťastie má veľmi jednoduché riešenie. Stačí si zistiť, akú žiarovku potrebujete podľa typu svojho vozidla. Ak máte bežné auto a nič luxusné, budú vám stačiť obyčajné svetlá.

Ak tento problém máte, riešte ho čo najskôr, pretože za nefunkčné svetlá vám môžu policajti napariť mastnú pokutu.

Mŕtva batéria

Otočíte kľúčmi a auto nenaštartuje. Najčastejší dôvod je mŕtva autobatéria. Tá síce má dlhú životnosť, ale občas sa môže stať, že ju po dlhšom zabudnete skontrolovať a nevydrží vám na dlhšej ceste energia. Ak doma nemáte tester alebo nabíjačku, zaobstarajte si voltmeter, ktorý je cenovo dostupný a ľahko si s ním skontrolujete stav batérie. Ak je batéria v poriadku, a plná energie, problém môže byť aj v kábloch či štartéri.

Defekt na kolese

Ako symptóm si môžete takmer okamžite všimnúť nahnutie na ľavej alebo pravej strane. V tom lepšom prípade ste len neboli všímavý a prešli po klinci, skle alebo silno narazili do výtlku. V tom horšom vám niekto prepichol gumu.

Výmena oleja

Olej má v motorových valcoch hlavne mazaciu funkciu, ktorú však časom stráca. Preto je potrebné ho meniť v pravidelných intervaloch. Odporúča sa približne každý rok, čo zodpovedá najazdeným 12000 – 15 000 kilometrom.

Vŕzganie hnacieho remeňa

Tento problém sa nedá nevšimnúť, pretože každých pár sekúnd počujete otravný zvuk, ktorý je predzvesťou toho, že niečo nie je dobre. Najčastejšie kvôli rozstrapkaniu alebo prasknutiu remeňa.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z rai.sk