6 dôvodov prečo ísť tento rok na lyžovačku

Rozmýšľate, kam na dovolenku túto zimu? Ísť niekam, kde je teplo, alebo na lyže? Ak uvažujete o  druhej možnosti, nasledovných 6 dôvodov vás možno presvedčí.

Nadšenie a očakávanie

Príprava a cesta na svah vie byť veľmi vzrušujúcou, plnou očakávaní. Najmä ak idete na lyže prvýkrát. Pripravíte si výstroj, obujete lyžiarske topánky a v lanovkou sa vyveziete až na vrchol. Nemusíte sa báť, ak s lyžovaním skúsenosti nemáte. Väčšina lyžiarskych stredísk má svahy pre začiatočníkov aj skúsenejších.

Zasnežené vrcholy hôr

Vrcholy hôr sú v zime priam magické. Všade biela pokrývka snehu ako z rozprávky a silno zasnežené stromy takmer pripomínajú duchov. Toto prostredie ďaleko od mesta vám umožní ľahšie sa ponoriť do lyžovania, a tak si ho viac užijete.

Zažijete psychologický stav prúdenia

Psychológovia objavili, že keď sú ľudia v nejakej aktivite úplne ponorení a všetko ostatné ide bokom, zažívajú stav flow (v slovenčine stav prúdenia). Ide o stav, v ktorom sa plne sústredíte na nejakú činnosť a cítite obrovské uvoľnenie a relaxáciu. Pri lyžovaní ho dosiahnete ľahšie, pretože táto činnosť si plne vyžaduje vašu pozornosť. V spojení s prírodou a ďaleko od všetkého, čo by vás mohlo vyrušovať, máte väčšiu šancu, že sa do tohto stavu dostanete. Je to aj oveľa pravdepodobnejšie ako pri rekreačnom plávaní  v mori alebo jazere.

Nemusíte cestovať ďaleko

Keďže Slovensko nemá priamy prístup k moru, nevyhnete sa dlhšiemu cestovaniu. Ale hory, to už je iná reč. Aj z odľahlejších kútov Slovenska sa dostanete autom k našim lyžiarskym strediskám za pár hodín. A že je z čoho vyberať v Nízkych aj Vysokých Tatrách. Tatranská Lomnica, Snowpark Lučivná, Ski Tále, Jasná, Malino Brdo, Snowpark Donovaly a mnoho ďalších.

Lyžovanie môžete spojiť s wellness

Wellness pobyt poskytuje mnoho kvalitných hotelov aj v blízkosti lyžiarskych centier. Doobeda alebo poobede si zalyžujete, večer zbehnete do sauny alebo masáž. Ideálna kombinácia na oddych počas zimnej dovolenky.

Môžete ísť aj s deťmi

Vedeli ste, že lyžovanie je vhodné pre deti už od 3 rokov? Nemusíte tak ako rodina premýšľať, aké pobyty s deťmi by boli vhodné. Hotely pri lyžiarskych centrách navyše často myslia aj na deti, takže okrem lyžovania vedia zabezpečiť aj ďalšie atrakcie počas celého roka.