Šetrite energiu, vyberte si moderné plastové okná

Trend bývania sa nesie v znamení znižovanie tepelnej straty a vo využívaní materiálov, ktoré sú energeticky úsporné. Plastové okna s trojsklom sú tak ideálnou voľbou pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Zasklenie trojsklom

Zasklenie trojsklom je v súčasnosti štandardom, nenechajte sa teda zlákať marketingom pochybných výrobcov, ktorí sa vás ich budú snažiť predať pod zámienkou „zdarma“. Kvalitný výrobcovia ich ponúkajú ako štandard. Zasklenie je charakterizované prestupom tepla zasklením Ug, ktoré má hlavný vplyv na celkovú hodnotu prestupu tepla oknom Uw. Nízkoenergetické domy majú limit Uw = 1,2W/m2K, pasívne domy majú hodnotu 0,8 W/m2K.

Špičkový výrobca plastových okien

INTER OKNO predáva okná z kvalitných profilov a zo špičkovým kovaním. Prestup tepla je vždy veľmi nízky, konkrétna hodnota záleží od konkrétneho produktového radu.

Aby trojsklo skutočne dobre izolovalo, sú tabule sklad pokované tenkým kovovým filmom, ktoré ale čiastočne obmedzuje priechod svetla a tepla do interiéru. To sa môže prejaviť najmú počas jari a jesene. Pri výbere okna sa vždy spýtajte aj na svetelnú priepustnosť a solárny faktor.

Pri kúpe porovnávajte rôzne varianty

Pri kúpe plastových okien s trojsklom sa tak zamerajte na vlastnosti izolačného zasklenia celkovo a vyberte si optimálnu kombináciu.

Zasklenie trojsklom u plastových okien je praktické a eliminuje rosenie a vznik kondenzátu v dolnej časti okna, pretože povrchová teplota skla dosahuje priaznivé hodnoty. Pri kúpe tiež nezabudnite, že trojsklo je u kvalitných výrobcov okien štandardom, cena sa nezvyšuje.

 

Autorské právo: AnaBGD / 123RF Reklamní fotografie