Vyberte si matrac pre lepší spánok

Koľkokrát ste už čítali o tom, že spánok vám ukrojí približne tretinu vášho života? Určite aspoň 10-krát. A isto ste sa vždy zamysleli nad tým, či je to naozaj pravda. Ale koľkokrát ste sa zamysleli nad tým, či nespávate menej ako 8 hodín denne, kvôli tomu, že máte nesprávny matrac? Ak sa každé ráno budíte dolámaný, ako keby ste spali na kôpke kameňov a kruhy pod očami máte väčšie ako kruhový objazd, je načase nájsť predaj matracov a jeden nový si kúpiť. Podľa čoho by ste mali vyberať?

Vyberajte podľa výšky a váhy

Jednou z najdôležitejších vlastností matracu je jeho správna tvrdosť. Ale podľa čoho by ste mali vyberať? Základným pravidlom je, vybrať si matrac podľa svojej výšky a váhy. Tvrdšie matrace dokážu lepšie rozložiť váhu ťažších a vyšších ľudí a naopak, tie mäkšie sú zase vhodnejšie pre nižších a ľahších ľudí, ktorí sa do nich nebudú prepadávať ako do snehovej periny. Dnes je veľkou výhodou, že si môžete objednať matrace na mieru presne podľa svojich požiadaviek. Čiže nájdete ideálny matrac aj na posteľ atypických rozmerov. Ako je to s cenou? Cena je rovnaká ako pri sériovo vyrábaných matracoch podobných rozmerov.

 

Aký typ matracu si vybrať

Na výber máte zo základných typov – pružinové, taštičkové, latexové, penové, pamäťové a sendvičové. A teď babo raď, ktorý je ten najlepší. Základom je vedieť, že pružinový matrac nikdy nesmie ísť na lamelový rošt. A ďalej? Ďalej váš výber ovplyvňuje veľa faktorov – či športujete, či máte alergiu, aké sú vaše proporcie a podobne. Preto napríklad pre hráča amerického futbalu s alergiou by bol najlepší taštičkový matrac. Nebojte sa však spýtať predajcu, aký matrac by vám odporučil.

 

Jeden či dva

Veľmi častou býva aj otázka o tom, či je na manželskú posteľ lepší jeden veľký alebo dva menšie matrace. Ak sa chcete lepšie vyspať, predĺžiť matracu životnosť a neprísť o svoje pohodlie, potom sú lepšie matrace 1+1. Láska sa nemeria podľa toho, či spolu zdieľate matrac, alebo nie.