Navštívte zápas londýnskeho Arsenalu

O futbalovú Premier League je obrovský záujem. Televízne spoločnosti s anglickou ligou uzatvárajú miliardové zmluvy len preto, aby mohli zápasy z nej priniesť svojim divákom. Je to neuveriteľný biznis, aj preto v rebríčku 20 najbohatších futbalových klubov pre rok 2016 je až 8 klubov z Anglicka. A to najlepšie, čo môžete urobiť, je zabookovať si lacné letenky a vydať sa smer Londýn. V aktuálnej sezóne si môžete vybrať až 5 tímov z hlavného mesta Anglicka. Ktorý sa oplatí vidieť na vlastné oči?

 

Londýnske tímy v Premier League

V sezóne 2015/16 nájdete v najvyššej anglickej futbalovej súťaži tieto tímy z Londýna: Arsenal, Crystal Palace, Chelsea, Tottenham a West Ham. V tesnej blízkosti sa nachádza aj ďalší klub – Watford. Ktorý futbalový klub by ste si mali vybrať? Arsenal je označovaný za tím, ktorý sa pravidelne snaží hrať okulahodiaci a útočný futbal, aj preto jeho zápasy bývajú veľkým lákadlom. Klub, ktorý len nedávno uzavrel zmluvu na 30 miliónov libier ročne s leteckou spoločnosťou Fly Emirates láka divákov. Ale proti ktorému tímu to bude mať správny náboj?

 

North London Derby

Severo-londýnske derby patrí medzi najatraktívnejšie futbalové zápasy nielen v Anglicku, ale aj na celom svete. Je to bratovražedný súboj medzi dvomi odvekými rivalmi – Arsenalom a Tottenhamom. Prečo je tento zápas taký obľúbený? Väčšina derby je dnes zviazaná prísnymi taktickými pokynmi trénera a nie je žiadnou výnimkou, ak takýto zápas skončí výsledkom 0:0 alebo 1:0. No šanca na to, že takéto niečo zažijete aj v tomto zápas, je veľmi malá. Zápasy medzi Arsenalom a Tottenhamom často končia výsledkami 4:4, 5:2 či 3:3. Jednoducho veľká nálož gólov, emócií a futbalovej parády. Kúpte si letenky od British Airways a zavítajte na tento zápas. Alebo aj na ktorýkoľvek iný, sklamaný rozhodne nebudete.

 

Foto: © tan4ikk / Dollar Photo Club